Ömer Aşık'ın yeni takımı

Ömer Aşık'ın yeni takımı
Ömer Aşık'ın yeni takımı
NBA takımlarından Houston Rockets, kadrosunda yer alan milli basketbolcu Ömer Aşık'ın takası için New Orleans Pelicans ile anlaştı.

ANKARA - NBA'in internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, iki Batı Konferansı takımı, Ömer Aşık'ın transferi konusunda el sıkıştı. Anlaşma doğrultusunda 27 yaşındaki pivotun yanı sıra Pelicans'a nakit para gönderecek Houston, karşılığında 2015 NBA "draft"ında ilk tur seçme hakkı alacak. Takasın NBA'de transfer sezonunun açılacağı 1 Temmuz'da resmileşmesi bekleniyor.

2012 yazında Houston Rockets ile 25 milyon dolar karşılığında yaptığı 3 yıllık anlaşmanın son sezonuna girecek Aşık, Rockets'taki ilk sezonunu 10,1 sayı ve 11,7 ribaunt ortalamalarıyla bitirmiş ve ligin en fazla "double-double" yapan oyuncularından biri olmuştu. Fakat takımın all-star uzun Dwight Howard'ı kadrosuna katmasıyla aldığı süre kısalan Aşık, 2013-2014 sezonunu maç başına 5,8 sayı ve 7,9 ribauntla tamamladı.

Rockets'ın bu hamleyle serbest oyuncu statüsündeki LeBron James veya Carmelo Anthony'i alabilmek için ücret tavanında boşluk yaratmayı amaçladığı tahmin ediliyor.

CHANDLER ESKİ TAKIMI MAVERICKS'E DÖNÜYOR

Geçen yıl play-off'lara katılamayan Doğu temsilcisi New York Knicks'in 2013'te all-star seçilen uzunu Tyson Chandler, 2011'de şampiyonluk yaşadığı Batı ekibi Dallas Mavericks'e dönecek.

Takımlar arasındaki anlaşma gereği Tyson Chandler ve Raymond Felton'ı Mavericks'e gönderecek Knicks, Jose Calderon, Shane Larkin, Wayne Ellington ve Samuel Dalembert'in yanı sıra bu yılki "draft"tan iki tane 2. tur seçme hakkı alacak. (AA)


  ETİKETLER:

  İnternet

  ,

  New York

  ,

  Ankara

  ,

  NBA

  ,

  Star

  ,

  Tur

  ,

  Para

  ,

  anlaşma

  ,

  batı

  ,

  maç

  ,

  2015