Ömer Toprak'tan Milli Takım açıklaması

Ömer Toprak'tan Milli Takım açıklaması
Ömer Toprak'tan Milli Takım açıklaması
Bayer Leverkusen'de forma giyen milli futbolcu Ömer Toprak, EURO 2016'ya gidecek Türkiye A Milli Futbol Takımı kadrosunda yer almak isteyip istemediğine ilişkin konuşmak istemezken, kadroda yer alacak arkadaşlarını tebrik etti.

Ömer Toprak, Şampiyonlar Ligi E Grubu 4'üncü maçında deplasmanda Roma'ya 3-2 mağlup olmalarının ardından Türk gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Maçın 78'inci dakikasında, ceza sahası içinde Mohamed Salah'ı arkadan itmesi üzerine kırmızı kart gören ve rakip takıma verilen penaltıyla takımının mağlup olmasına giden yolu açan Toprak, "Tabii 2-0 geriye düştük. Bu bizim için küçük bir şoktu. Ama ilk yarıda da iyi oynadığımızı düşünüyorum. Devrede biraz değişiklikler yaptık. İkinci yarıya çok çok daha iyi başladık. Durumu 2-2 yaptık. Sonra penaltı pozisyonu geldi. Bir adım geç geldim. Elimden geleni denedim, ama maalesef... Hakemin pozisyonu çok iyiydi, penaltı olduğunu gördü. Maalesef 3-2 kaybettik" diye konuştu.

Gökhan Töre'yle yaşadığı sorun nedeniyle A Milli Takım kadrosunda yer almak istemeyen 26 yaşındaki oyuncu, EURO 2016 kadrosuna katılmak isteyip istemediği sorusuna ise, "Ona bir şey söylemek istemiyorum. Çok seviniyorum Türkiye'nin katılmasına, arkadaşların hepsini tebrik ediyorum, ama şimdilik bir şey söylemek istemiyorum" şeklinde cevap verdi. Esma Çakır (DHA)