'Önce evet sonra hayır'

'Önce evet sonra hayır'
'Önce evet sonra hayır'
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, İnönü'nün inşaatı tamamlanana kadar maçlarını oynamak için stat aradıklarında Galatasaray'ın kendilerine ilk olarak 'Evet' dediğini ancak sonra geri adım attığını söyledi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman önceki gün gazetecilerle bir araya geldiği iftarda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Stat konusundan transfere kadar pek çok şey anlatan Orman’dan satırbaşları şu şekilde:
Stat konusu: “ Fenerbahçe ayda bir maçımızı Kadıköy’de oynamamıza rıza gösterdi. Galatasaray da başlangıçta ‘Tamam’ dedi. Ancak daha sonra ‘Biz bunu genel kurula sormak zorundayız’ dediler. Ancak biz onların stadını kiralamıyoruz, sadece ayda bir maçlığına hizmet satın alıyoruz. ‘Madonna’ya konser için verirken genel kurula sordunuz mu’ diyerek böyle bir şeyi kabul etmeyeceğimizi söyledim.”
Önder Özen istifa etti iddiası: “Asılsız haberler . Önder Bey ile üç yıllık anlaşmamız var ve sonuna kadar gitmek istiyoruz.”
Slaven Biliç: “Ben teknik direktörle çok fazla görüşme taraftarı değilim. Bir başkan olarak mesaimi daha çok stada harcamak istiyorum” diye konuştu.
Kulüpler Birliği’ndeki kavga: “Bu tür ortamı gerecek hareketlerin önüne geçmek için yöneticilere ağır cezalar verilmesi gerek. 6222’ye göre federasyon etkisiz çarpan.”
Fikret Orman yeni yapılacak stattaki ilk locanın Doğuş Grubu’na satıldığını, diğer şirketlerin sırada olduğunu belirtti.
UEFA konusu: “İki kulübün dosyası farklı. Biz sportif yargıda aklandık. Ceza yargısında ceza alan ama henüz Yargıtay aşaması tamamlanmayan eski yönetici ve hocamız bugün görevde değil. UEFA karşısına çıkan Fenerbahçeli yöneticiler aynı zamanda kişisel olarak da savunma veriyor ama bizim böyle bir durumumuz yok.”
Çarşı ve Gezi eylemleri: “Benim haberim olmadan hiçbir şekilde büyük bir pankartın tribünlere girmesine olanak yoktur. Buna rağmen tribünlerde bazı eylemler olursa da yapabilecek bir şeyim yok. Ama ben taraftarla buluşup onlara bu tür eylemlerden uzak durun demem. O zaman kendimi bağlamış olurum.”

Tolga Zengin Kartal oldu


Trabzonspor’un deneyimli kalecisi Tolga Zengin artık Beşiktaş’ta. Bordo-Mavililer’le uzun süredir pazarlık halinde olan Beşiktaş, oyuncunun transferi için Karadeniz ekibiyle 2 milyon 750 bin euro bonservis bedeline el sıkıştı. Siyah-Beyazlılar’la 3 yıllık bir sözleşme imzalayacak olan 29 yaşındaki file bekçisinin görüşmelerin olumlu sonuçlanmasıyla tesislere giderek takım arkadaşlarıyla vedalaştığı öğrenildi.