'Önce gol atmayı başarmalıyız'

'Önce gol atmayı başarmalıyız'
'Önce gol atmayı başarmalıyız'
Portekiz Milli Takımı Teknik Direktörü Bento, 12 Haziran'da başlayacak 2014 Dünya Kupası ile ilgili, dengeli bir grupta mücadele edeceklerini söyledi.

ANKARA - Gruptaki rakiplerini ve takımının üst tura çıkma şansını değerlendiren Paulo Bento, Dünya Kupası finalleri öncesinde takımının performansını yeterli bulmadığını söyledi.

Bento, G Grubu'nda Almanya , ABD ve Gana ile oynayacakları maçlarhakkında, "Dört güçlü takımın yer aldığı dengeli bir grupta mücadele edeceğiz. Bu nedenle bizi çok zorlu maçlar bekliyor. Gruptan çıkmak için öncelikle gol atmayı başarmanız gerekiyor. Hala bazı hatalar yapıyoruz ve Dünya Kupası öncesinde bunları düzeltmeliyiz" dedi.

44 yaşındaki teknik adam, takımın yıldız golcüsü Cristiano Ronaldo'nun 16 Haziran'da Almanya ile oynayacakları grup maçında kadroda yer alıp almayacağını henüz belli olmadığını vurguladı.

Portekiz, hazırlık maçında sakatlığı nedeniyle forma giyemeyen Ronaldo'dan yoksun kadrosuyla Meksika'yı uzatma dakikalarında Fenerbahçeli savunma oyuncusu Bruno Alves'in kafa golüyle 1-0 yenmişti. (AA)