Önce hayaller ölürmüş!

Ev sahibi ekip Süper Lig'de tutunabilmek, İstanbullular ise bir tatlı huzur için çıkmıştı sahaya. Karşılaşmada ilk on dakika dolarken...

ELAZIĞ - Ev sahibi ekip Süper Lig'de tutunabilmek, İstanbullular ise bir tatlı huzur için çıkmıştı sahaya. Karşılaşmada ilk on dakika dolarken, isteğini gerçekleştirmek için daha çok mücadele veren taraf Elazığspor'du. 8. dakikada gelişen Elazığspor atağında ceza sahası içinde topla buluşan Mezsaros'un vuruşunda meşin yuvarlak kale direğinin yanından auta çıktı. 13. dakikada ev sahibi takımın o çok istediği golü geldi. Mehmet Ali, Ümit'i ceza sahasında topla buluşturdu. Kaleciyle karşı karşıya kalan Ümit, plase vuruşla meşin yuvarlağı kaleci Rüştü'nün sağından filelere gönderdi: 1-0
Golden sonra Fenerbahçe oyunu dengelemeye, Elazığspor ise bir gol daha bulmaya uğraştı. 36'da serbest vuruşu bekletmeden kullanan Ogün topu ceza sahası çizgisi üzerinde bulunan Tuncay'a attı. Kaleciyle karşı karşıya kalan Tuncay topu filelerle buluşturdu: 1-1.
Bir Ze Roberto, bir Ceyhun
İkinci yarı başlarken Fenerbahçe, Süper Lig'de henüz kayıtlara geçmiş sayısı bulunmayan Besçasnıh'ın yerine Rebrov'u oyuna alarak başladı. Heyhat golü bulan ekip gene ev sahibiydi: Hakan Bayraktar'ın rakip ceza sahasında basarak kaybettiği topu kapan Bordo-Beyazlılar, Fenerbahçe kalesine kadar indiler. Soldan Erdem'in ceza alanına ortaladığı topla buluşan Czinege topu filelerle buluşturduğunda kronometre 49'u gösteriyordu: 2-1. 77'de Ceyhun kendi gayreti, isteği ve becerisiyle ceza sahası önüne kadar taşıdığı topa öyle sert vurdu ki, Kingston topu ancak filelerde görebildi: 2-2.
78. dakikada ceza sahasında toplu buluşan Serhat, şık bir vuruşla Kingson'un solundan topu ağlara gönderdi: 3-2. 81'de ise yediği golden sonra hafif bir sallantı geçiren Elazığspor'dan eşitliği sağlayan gol geldi. Kullanılan serbest vuruşta Ze Roberto, Ceyhun'un attığı gole nazire yaparcasına yaklaşık 30 metreden topu filelerle buluşturdu: 3-3. (Spor Servisi)