'Önce kendimizi düşünürüz'

Yunanistan'ın teknik direktörü Otto Rehhagel, Yunanistan'da aldıkları 4-1'lik yenilginin kendileri için büyük bir darbe olduğunu belirterek, "Bunu hiçbir zaman tekrar yaşamak istemiyoruz" dedi.

İSTANBUL - Yunanistan'ın teknik direktörü Otto Rehhagel, Yunanistan'da aldıkları 4-1'lik yenilginin kendileri için büyük bir darbe olduğunu belirterek, "Bunu hiçbir zaman tekrar yaşamak istemiyoruz" dedi. Rehhagel, düzenlediği basın toplantısında, grupta lider olduklarını hatırlatarak, "Bulunduğumuz yerde olmayı başardık. Haftalar önce, herhalde kimse bizim avantajlı durumda buraya geleceğimizi tahmin etmiyordu, ama bunun üzerine yarın da iyi bir sonuç almamız lazım" diye konuştu. Oyuncularla bir toplantı yaptığını ve onlara "Zirvede bulunuyorsunuz, bu takımı buraya siz getirdiniz. Yarınki sonucun da iyi olmasını istiyorum" dediğini anlatan Otto Rehhagel, "Belki yarın yeniliriz, bilemem, ama yarın buradan en iyi avantajla gitmek istiyorum" ifadesini kullandı.
'Bir darbe daha istemiyoruz'
Terim'in "Komşu komşuya gideriz" sözlerinin hatırlatılması üzerine Rehhagel, "Önce kendimizi düşünmemiz lazım. Türkler, Yunanistan'da bizi düşünmediler ve 4-1 yendiler. Sonuçta kendimizi düşünüyoruz" diye görüş belirtti. Rehhagel, yarınki maçta hiç hata yapmamaları gerektiğini vurgulayarak şöyle devam etti: "Yunanistan'daki 4-1'lik yenilgi bizim için çok kötü darbeydi, bunu hiç bir zaman tekrar yaşamak istemiyoruz. Yarın iyi oynamazsak kaybedebiliriz, dikkatli oynarsak berabere kalacağız, çok iyi oynarsak kazanacağız."
Maçta hangi kaleciyi oynatacağının sorulması üzerine Alman çalıştırıcı, kadroyu maçtan hemen önce açıklayacağını, ancak Katsuranis ve Paçacıoğlu'nun, sarı kart cezalısı oldukları için oynayamayacağını sözlerine ekledi.
Öte yandan Yunanistan, Türkiye maçının hazırlıklarını dün akşam Ali Sami Yen Stadı'nda yaptığı antrenmanla tamamlarken, takımın stada geliş ve dönüşünde, sıkı güvenlik önlemleri alındığı gözlendi. (aa, Spor Servisi)