Önce kraliçeler sahne alıyor

Ezeli rekabet futbolun dışında diğer branşlara da renk getirmiştir. Bunun en büyük örneği son yıllarda bayanlar basketbolda yaşanıyor.

İSTANBUL - Ezeli rekabet futbolun dışında diğer branşlara da renk getirmiştir. Bunun en büyük örneği son yıllarda bayanlar basketbolda yaşanıyor. Son iki sezonun finalistleri Fenerbahçe ve Beşiktaş Cola Turka, 2006-07 sezonunda mutlu sona ulaşan takım olma yolunda ilk maçlarına bugün çıkıyor. Final serisi Kadıköy Caferağa Spor Salonu'nda saat 19.30'da oynanacak maçla start alacak.
Rakibini normal sezonda her iki maçta da yenen Fenerbahçe, dört galibiyete ulaşacak takımın şampiyon olacağı final serisine 1-0 önde başlayacak.
Final serisindeki ilk maç, FBTV'den naklen yayımlanacak. İkinci maçın naklen yayını için de BJK TV ve TRT ile görüşmelerin sürdüğü açıklandı. İki kulüp arasında yapılan anlaşmaya göre, maça 'konuk seyirci' alınmayacak.
Final öncesi ne dediler?
Zafer Kalaycıoğlu (Fenerbahçe Antrenörü): "100. yılındaki beklentiler büyük bir stres oluşturuyor. Bu stres altında yaşamayı öğrenmiş olmamız lazım. Seyircimizin desteği stresi azaltıyor."
Nalan Ramazanoğlu (Fenerbahçe kaptanı) : "Seriye 1-0 önde başladığımızı kafamızdan attık. Galibiyeti hak eden yensin ve şampiyonluğa ulaşsın."
Aziz Akkaya (Beşiktaş Cola Turka Antrenörü): "Sıfırdan başlayacağız. Üç senenin en güzel final serisi olacak. Bütün bir hafta Beşiktaş-Fenerbahçe serisi yaşanacak."
Yasemin Horasan (Beşiktaş Cola Turka kaptanı): "Seriye 1-0 geriden başlamamız bir handikap gibi görünse de bizi daha da kamçılıyor. Rakibimizi evinde bir kere yenmek durumundayız. Bunu yapabileceğimizi düşünüyorum. (Spor Servisi)

Program
6 Mayıs: 17.00 Beşiktaş-Fenerbahçe
8 Mayıs: 19.00 Beşiktaş-Fenerbahçe
10 Mayıs: 19.30 Fenerbahçe-Beşiktaş
12 Mayıs: 16.00 Beşiktaş-Fenerbahçe
15 Mayıs: 19.30 Fenerbahçe-Beşiktaş
NOT: 10, 12 ve 15 Mayıs'taki maçlar gerekirse oynanacaktır.