Önce tereddüt, sonra güven

Fenerbahçe Futbol Şube Sorumlusu Sadettin Saran, Werner Lorant'ı gönderdikten sonra yeni teknik direktör için Oğuz Çetin'in ismi gündeme geldiğinde kendisinin bazı tereddütleri olduğunu söyledi.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe Futbol Şube Sorumlusu Sadettin Saran, Werner Lorant'ı gönderdikten sonra yeni teknik direktör için Oğuz Çetin'in ismi gündeme geldiğinde kendisinin bazı tereddütleri olduğunu söyledi. Saran, Çetin ile ilgili kararı yönetim olarak aldıklarını belirterek şöyle konuştu: "Yönetimde bunu gündeme getirdim. Endişeli olan arkadaşlarımız da bunları söyledi. Ama sonuçta Oğuz için hep beraber karar verdik. Şu anda Oğuz hoca çok başarılı. Çok çalışkan, gecesini gündüzüne katarak çalışıyor. Onunla uzun yıllar çalışmak istiyoruz."
'Hasan'ı düşünüyoruz'
Saran, kulübüyle sözleşme uzatmayan Hasan Şaş'ı transfer etmeyi düşündüklerini belirterek, "Bunu Revivo'ya misilleme olsun diye yapmıyoruz. Hasan, Dünya üçüncüsü olmuş milli takımın en önemli oyuncularından birisidir. Ayrıca takıma çok yararlı olacağı kanısındayız" diye konuştu.
Saran, Galatasaray'a transfer olan Revivo'nun gidişinde Ortega'nın da etkisi olduğunu söyledi. Saran Ortega ve Revivo'nun ayrılma olayını şöyle anlattı: "Revivo'nun uzun süredir Galatasaray'la görüştüğünü öğrendik. Kendisi, Ortega nedeniyle takımdan ayrılmak istediğini bize iletti. Ortega
ise ailevi nedenlerden dolayı takımdan ayrıldı. Devre arasında ülkesine gidip, geç döndüğünde bizimle temas halindeydi. Ona ilk izni ben verdim. Ama geç gelince, her ihtimale karşı hazırlığımızı yaptık. FIFA'ya müracaat etme durumu olursa elimizde belge olsun diye noterle tespit ettirdik. Şimdi River Plate ile anlaştı. Konuyu yakında çözüme kavuşturacağız."
Saran önümüzdeki sezon için transfer çalışmalarına da başladıklarını ifade ederek, "Rüştü'yle de görüşüyoruz. Arada büyük uçurum olur, yabancı bir kulübe gitmek isterse, önünü kesmeyiz. Ümit ile Antalya'da prensipte anlaştık, sorun olmayacaktır. Dış transferde de Brezilya'da beğendiğimiz oyuncular var" diyerek sözlerini noktaladı.