Önce yağmur sonra Sergen

Lucescu'nun, sakatlığı bulunan ve kendi isteğiyle kampa gelmek istemeyen Sergen'i İstanbul'da bırakması rahatsızlık yarattı. Takım arkadaşlarının yanısıra yönetim de, Sergen'in İstanbul'da bırakılmasına tepki gösterdi.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

ANTALYA - Lucescu'nun, sakatlığı bulunan ve kendi isteğiyle kampa gelmek istemeyen Sergen'i İstanbul'da bırakması rahatsızlık yarattı. Takım arkadaşlarının yanısıra yönetim de, Sergen'in İstanbul'da bırakılmasına tepki gösterdi. İki ay sahalardan uzak kalacak Bayram'ın bile kampa katılması dikkat çekerken, Sergen'in sakatlık yüzünden kampa gelmek istememesinden sağlık ekibinin haberdar olmadığı ortaya çıktı. Başkan Serdar Bilgili bu gelişme karşısında sinirlendi.
Menacer Sinan Engin ise Sergen'e tepki göstererek, "Sezon başından beri Sergen'e her türlü fedakarlığı yaptık. Gerektiğinde baba, gerektiğinde ağabey gibi davranıp, bir dediğini iki etmedik. Ama takım kaptanının, şartlar ne olursa olsun takım ile birlikte olması gerekirdi; yanlış yaptı. Ancak bu yanlıştan dönecek yapıya sahip biri" dedi.
Önceki gece boyunca yağan yağmur nedeniyle dün sabahki idman yapılamazken, akşam Sportul Bükreş ile oynanacak karşılaşma da iptal edildi.
Öte yandan Romanya'nın Rapid Bükreş takımı, Beşiktaş'ın transfer etmek istediği Maldaraşanu için sezon sonuna kadar 300 bin dolar talep etti. Siyah-Beyaz kulüp yönetimi ise 5 taksit halinde 100 bin dolar önerdi. Pazarlıklar sürerken, teknik direktör Mircea Lucescu'nun bu futbolcuyla bir kez daha görüşerek her konuda anlaştığı belirtildi.