Öncesi ve sonrası biraz sorun oldu ama...

Suriye'nin Halep kentinde önceki gün oynanan Fenerbahçe-El İttihad karşılaşması gerek Türk gerekse Suriyeli futbolseverler tarafından büyük ilgi gördü.

HATAY/HALEP - Suriye'nin Halep kentinde önceki gün oynanan Fenerbahçe-El İttihad karşılaşması gerek Türk gerekse Suriyeli futbolseverler tarafından büyük ilgi gördü. Halep kentinde Olimpiyat Stadı'nın açılışı nedeniyle oynanan ve 2-2'lik beraberlikle sona eren maçı 7 bin Türk futbolsever izledi. Bu 7 bin kişilik rakam da kapılarda yaşanan izdiham neticesinde stada girmeyi başaranlardan oluştu. Bu rakamın dışında stada girmeyi başaramayan Türk futbolseverler de vardı.
Her iki ülke vatandaşlarının tribünlerde renkli görüntüler sergiledikleri karşılaşmanın olumsuz yanlarıysa yaşanan organizasyon bozukluğu, yaşanan trafik sıkışıklığı ve maçı yerinde izleyecek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın stada geç gelmesi nedeniyle mücadelenin 19.45 yerine 22.15'te başlaması oldu. Bu durum maçtan çıkıp Türkiye'ye dönen Türk taraftarları da oldukça olumsuz etkiledi. Hatay ve Nizip'ten mücadeleyi izlemeye gelen taraftarlar karşılaşmanın geç başlamasına maç çıkışı trafiği ve gümrük kapılarında yaşanan yığılma da eklenince ancak sabaha karşı evlerine dönebildi.
'Canın çok acıyor mu?'
Bunun dışında Türkiye'den gelen taraftarların stat kapılarının erken kapanacağının açıklanması nedeniyle telaşla erken saatlerde tribünlerdeki yerini almaları, buna karşın maçın geç başlaması, statta yiyecek ve su bulunmaması, aşırı soğuk nedeniyle futbolseverlerin geceyi aç-susuz geçirmelerine yol açtı.
El İttihad maçı sonrasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Sarı-Lacivertli takımı soyunma odasında ziyaret etti. Fenerbahçe'nin internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, maçta hafif sakatlanan Fenerbahçeli Mateja Kezman'ı soyunma odasına girer girmez sedyede yatarken gören Başbakan Erdoğan, Sırp oyuncunun sarılı ayağını görünce, "Canın çok acıyor mu?" diye sordu.
Soyunma odasında Fenerbahçeli bütün oyuncular ve teknik kadro ile görüşen ve hafta sonundaki Kayserispor maçında başarılar dileyen Erdoğan programında değişiklik olduğu için Fenerbahçe kafilesinden ayrı olarak Türkiye'ye döndü. (Spor Servisi)