Önder Özen'den Fatih Terim'e destek

Önder Özen'den Fatih Terim'e destek
Önder Özen'den Fatih Terim'e destek
Yorumcu Önder Özen, A Milli Futbol Takımı'nın, Konya'da konuk ettiği Letonya ile 1-1 berabere kaldığı maç sonrası Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim hakkında çarpıcı ifadeler kullandı.

Önder Özen, 90+1'de yenilen gol ile 1-1 sonuçlanan Letonya karşılaşmasının ardından yaptığı değerlendirmede, " Fatih Terim, Türkiye 'de dokunulmazlığı olan teknik adamların başında gelir. Ama bu maç antrenör üzerinden gitmez, futbolcu üzerinden gider" sözleriyle futbolcuları eleştirdi.

Mehmet Demirkol'dan Fatih Terim'e ağır eleştiri!

NTV Spor'da yorumculuk yapan Özen, "Fatih hoca dokunulmazlığı olan teknik adamların başında geliyor Türkiye'de. Doğal olarak da insanlar şöyle bir düşünceye kapılabilir, 'milli takımın başında başka bir hoca olsaydı bizim yaptığımız bu program bu tempoda gider miydi' sorusu gelebilir'' diyerek eleştirilen Fatih Terim'i savundu.

"BU MAÇ ANTRENÖR ÜZERİNDEN GİTMEZ"

Selçuk İnan’ın 76. dakikada attığı golden sonra Milli Takım'ın oyun anlayışını değerlendiren Özen, "Gidelim Konya'ya, dönelim 77. dakikaya, 1-0 öndeyiz, Letonya santra yapıyor. Terim'in kenara gelip isteyeceği tek şey pastır" dedi. O an itibariyle oyuncu değişikliği hakkımızın da kalmadığını hatırlatan Özen "Arda'yı da sayarsak orta saha özellikli 5 tane adam var sahada. O 5 tane adam oynar artık bir şekilde. Kullanır sahanın boşluklarını. Bu maç artık teknik adam üzerinden gitmez, futbolcu üzerinden gider." diyerek Milli oyuncuların yeteri kadar sorumluluk almadığı söyledi.

"O AN HANGİ ANTRENÖRE SORSANIZ 'PAS YAPILMALI' DER"

Güntekin Onay'ın "7 maçlık serüven gider, belki bu maç gitmez" sözlerine destek veren Önder Özen "Gider. İlk İzlanda maçı gider. Ama bu maç antrenör üzerinden gitmez. Ne söyleyecek antrenör. Ligde 18 tane teknik adam var. Maçın o anında ne yapılması gerektiği sorulsa, hepsi de 'pas' der. O sebeple bu maç oyuncu üstünden gider" diye konuştu.

Volkan Demirel için flaş itiraf!