O'Neill'den Di Canio'ya ağır sözler

O'Neill'den Di Canio'ya ağır sözler
O'Neill'den Di Canio'ya ağır sözler
İrlanda Cumhuriyeti Milli Takımı Teknik Direktörü O'Neill, Sunderland'den ayrılan meslektaşı Di Canio hakkında sert sözler sarf etti.

İSTANBUL (AA) - İrlanda Cumhuriyeti'nin başına getirildikten sonra ilk basın toplantısını yapan Kuzey İrlandalı teknik adam Martin O'Neill, Sunderland'deki görevinden ayrıldıktan sonra Mart ayında takımın başına geçen Paolo Di Canio'nun kendisiyle ilgili eleştirisine, "Paolo Di Canio, şu şarlatan menajer mi?" diyerek karşılık verdi.

Sen misin formayla popo silen!


Di Canio'nun genç bir menajer gibi haraket ettiğini ifade eden O'Neill, İtalyan teknik adam hakkında şunları söyledi:
"Hiç tecrübesi olmayan antrenör gibi davrandı. Takımın başına gelir gelmez futbolcuların formsuzluğundan şikayet ederek beni suçladı. Daha önce Aston Villa örneğinde olduğu gibi takımlarım her zaman formda olmuştur."

Şu anda bir takım çalıştırmayan 45 yaşındaki Di Canio, O'Neill'in yerine Sunderland'de teknik direktörlüğe getirildikten sonra takımın fiziksel durumundan yakınarak, oyuncuların yeterli şekilde antrenman yapmadığını ve kondisyonlarının eksik olduğunu belirtmişti.

Di Canio, Sunderland'in başında 13 lig maçına çıkarken, takımı sadece 3 galibiyet elde etti. İtalyan teknik adamın görevine yeni sezon başladıktan 5 hafta sonra son verildi.

Messi'nin futbol kariyeri tehlikede!