"Önemli dersler çıkaracağız"

"Önemli dersler çıkaracağız"
"Önemli dersler çıkaracağız"
Kayserispor Teknik Direktörü Robert Prosinecki, Sivasspor karşısında çok önemli bir üç puan aldıklarını söyledi.

KAYSERİ (AA) - Robert Prosinecki, 1-0 kazandıkları maçın ardından yaptığı açıklamada, sezona taraftarlarının önünde galibiyetle başlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Galibiyeti taraftara armağan eden Prosinecki, "Maçın çok zor ve sert geçeceğini düşünüyorduk ve öyle oldu. Sivasspor gerçekten güçlü bir takım. Bunun da bugün görüntüsünü verdiler. Özellikle ilk maç olması sebebiyle çok önemli bir üç puan aldığımızı düşünüyoruz" dedi.

Oyun karakterlerini tam olarak istedikleri şekilde sahaya yansıtamadıklarını dile getiren Prosinecki, "Bu maçtan önemli dersler çıkaracağız. Oyunu tutmasını, özellikle öne geçtikten sonra skoru korumasını bildik. Genel hatlarıyla baktığımızda ortaya konan futboldan memnunum" diye konuştu.

Kayserispor'un golcüsü Nobre de ligin ilk maçına galibiyetle başlamanın önemli olduğunu ifade etti.

SİVASSPOR CEPHESİ

Lisans sorunu çözülemeyen Sivasspor Teknik Direktörü Roberto Carlos'un yerine basın toplantısına katılan teknik sorumlu Cesar Lopez ise karşılaşmanın genelinde oyuna kendilerinin hakim olduğunu belirterek, "Açıkçası bir karşılaşmadan mağlup ayrılıp da kafanız dik ve mutlu bir şekilde ayrılmak biraz zordur. Bizim için bu maçta böyle oldu. Futbolcularımızı tek tek tebrik ettik. Gerçekten iyi oynadık. Hak etmediğimiz bir mağlubiyet aldık" değerlendirmesinde bulundu.

Futbolcu Utaka da iyi mücadele ettikleri bir karşılaşmadan şanssızlıklar sonucu mağlup ayrıldıklarını kaydetti.