'Önemli olan en son gülmek'

Beko Basketbol Ligi'nde ve ULEB Kupası'nda bu sezon Galatasaray Cafe Crown'a başarılı bir dönem yaşatan genç antrenör Murat Özyer, Beşiktaş Cola Turka, Fenerbahçe Ülker ve...

İSTANBUL - Beko Basketbol Ligi'nde ve ULEB Kupası'nda bu sezon Galatasaray Cafe Crown'a başarılı bir dönem yaşatan genç antrenör Murat Özyer, Beşiktaş Cola Turka, Fenerbahçe Ülker ve son olarak Türk Telekom karşısında aldıkları galibiyetlerin dönemselliğine dikkat çekip, önemli olanın bu başarıyı devamlı kılmak olduğunu söyledi.
Sarı-Kırmızılı takımı 17 yıl aradan sonra liderlik koltuğuna oturtan Özyer, lider olmanın kendilerine mutluluk verdiğini belirterek, "Ancak mühim olan 12. hafta sonunda değil, sezon bitiminde nerede bulunduğumuz. Galatasaray kamuoyu sezon başındaki hamlelerimizin ardından önemli rakiplerimize üstünlük kurmamızı bekliyordu. Bu açıdan, şampiyonluk adaylarından, Beşiktaş Cola Turka, Fenerbahçe Ülker ve son olarak Türk Telekom'u yendiğimiz için sevinçliyiz. Bizim için önemli olan play-off'ta eşleşebileceğimiz rakiplere karşı üstünlük sağlamak ya da en kötü ihtimalle berabere başlayabilmek. Bundan da önemlisi, saha avantajı için ilk iki sırada yer alabilmek" dedi.
'Kupaya erken veda ettik, çünkü...'
Ligde bugün Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi ile karşılaşacaklarını hatırlatan genç antrenör, "Rakibimiz evinde kolay sayı atabilen bir takım. Hücum ağırlıklı oyunculardan kurulu bir ekip. Seyirci de olumlu etkide bulunuyor. Bu karşılaşma bizim için puan maçı. İyi mücadelemizi ortaya koyup kazanmak istiyoruz" dedi.
Murat Özyer ayrıca, sezon başında kendisine yapılan eleştirilere değinerek, özgüveninin hiçbir zaman değişmediğini dile getirdi. Özyer, "Takımı geç kurduğumuz için Opel Türkiye Kupası'nda problem yaşadık. Ama takımı iyi oyunculardan kurmak istediğimiz için geç transfer yapma riskini aldık. Sezonun bu dönemine baktığımızda basketbolumuzu ilerlettiğimizi, takım oyununa geçtiğimizi görüyoruz. Beşiktaş Futbol Takımı Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam gibi yapacak olursam, takımımız 10 üzerinden 6 puanda. Başarıya aç bir takımız. Diğer takımlardan farkımız bence bu" ifadelerini kullandı.
Öte yandan Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi ile yapacağı maç için Konya'ya gitmesi gereken Sarı-Kırmızılı kafile, bu kentteki yoğun sis nedeniyle 4.5 saat Atatürk Havalimanı'nda beklemek zorunda kalırken, hava koşullarının değişmemesi nedeniyle uçakla Ankara'ya hareket etti. Kafile, buradan Konya'ya otobüsle geçti.