Öngören: Bu karar basketbolu sevdirir

Ülkerspor Antrenörü Tolga Öngören, Avrupa Basketbol Ligleri Birliği (ULEB) yönetiminin, Avrupa Ligi'nde soyunma odaları ve antrenmanların tümünün basına açılması kararını değerlendirdi.

ANKARA - Ülkerspor Antrenörü Tolga Öngören, Avrupa Basketbol Ligleri Birliği (ULEB) yönetiminin, Avrupa Ligi'nde soyunma odaları ve antrenmanların tümünün basına açılması kararını değerlendirdi. Öngören, yaptığı açıklamada, bu yeni kararların basketbolun yayılması konusunda çok yararlı olacağını belirterek, "Umarım yeni kararlarla hedeflenen, basketbolun televizyon ve gazetelerde daha çok yer alması olayı gerçekleşir" dedi.
Bu kararlarda çok önemli ayrıntıların olduğunu da ifade eden Öngören, "Özellikle maçı kaybeden takımın soyunma odasında doğal olarak çok farklı bir atmosfer bulunur. Tecrübeli gazeteciler, bunu bilirler ancak diğerleri tecrübesizlikle şartları anlayamayabilirler. Bu kişilerin de rahatsız edici sorular ve davranışlardan kaçınması gerekmekte. Yeni kurallar problemsiz işleyebilir. Çünkü basketbolun daha çok tanıtıma ihtiyacı var" diye konuştu. Öngören, antrenmanların da basına açılmasının iyi bir düşünce olduğunu vurguladı. (Spor Servisi)