Öngören: Hedefimiz ilk iki

Real Madrid'i uzatmada 85-84 yenerek Eurolig C Grubu'nda CSKA Moskova'nın arkasından ikinci sıraya yükselen Ülker'de, Virtus Bologna ve Olympiakos'un da yenilmesiyle birlikte moraller yerine geldi.

İSTANBUL/MADRİD - Real Madrid'i uzatmada 85-84 yenerek Eurolig C Grubu'nda CSKA Moskova'nın arkasından ikinci sıraya yükselen Ülker'de, Virtus Bologna ve Olympiakos'un da yenilmesiyle birlikte moraller yerine geldi. Coach Tolga Öngören grubu ilk iki sırada bitirmeyi hedeflediklerini vurgulayarak şunları söyledi: "Real Madrid deneyimli bir takım, üçüncü çeyrekteki çok iyi mücadelemize ve öne fırlamamıza karşın, son periyotta oyuna yeniden ortak olmasını bildiler. Maçın normal süresinin son saniyesinde, rakibimizin hücumu sırasında Tutku'nun deneyimsizliği yüzünden faul yapmayınca, potamızda 3 sayılık basket gördük. Maç böylece uzatmaya gitti. Kaptanımız Harun'un da ikinci yarıdaki katkısı çok iyiydi. Booker'dan yoksun oyuncularımızın ortaya koyduğu performans beni ayrıca sevindirdi. Grupta ilk iki hedefimiz için iyi bir avantaj yakaladık. Artık bunu değerlendirmeye çalışacağız."
İspanya basını, önemli eksiklerine karşın, Ülker önünde iyi bir mücadele örneği veren ve uzatmada boyun eğen Real Madrid'in şanssız olduğunda birleşti. Spor gazetesi Marca, Ülker-Real Madrid maçını 'Real Madrid İstanbul'da uzatmada çöktü' başlığıyla duyururken, özellikle Avrupa Ligi'nde en değerli oyuncular sıralamasında ikinci sırada bulunan Joe Blair'in Madrid'in galibiyetini attığı son basket ile engellediğinin altını çizdi. Gazete, coach Imbroda'nın Mulaomeroviç ve Herreros gibi iki önemli eksiğine rağmen getirdiği düzenin üçüncü periyot (8-22) hariç mükemmel işlediğini savundu. El Mundo Deportivo ise 'Blair Real'i batırdı' başlığını kullanırken, Türk ekibinin inanılmaz bir üçüncü periyot performansı ile Real'i şaşkına çevirdiğini belirtti.
Siena'yı İbrahim Kutluay devirdi
Öte yandan Eurolig B Grubu'nda, İbrahim Kutluay'ın takımı Panathinaikos, Ergin Ataman'ın çalıştırdığı ve Mirsad Türkcan'ı da kadrosunda bulunduran Montepaschi Siena'yı 64-56 yenerek liderliğini sürdürdü. Maçı 12 sayıyla tamamlayan İbrahim, özellikle son bölümdeki isabetli üçlükleriyle takımını ateşledi. Mirsad Türkcan ise sakatlığı nedeniyle bu maçta forma giyemedi. (Spor Servisi)