'Onları bana değil ana babalarına şikâyet edin'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, saha şartlarının kötü olduğunu ama futbolcularının mücadele ve hırslarıyla bunun üstesinden geldiğini söyledi. Brezilyalı teknik adam 61. dakikada...

  • Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, saha şartlarının kötü olduğunu ama futbolcularının mücadele ve hırslarıyla bunun üstesinden geldiğini söyledi. Brezilyalı teknik adam 61. dakikada yaptığı ve oyunun kaderine etki eden değişiklilere yönelik de "Oyunun o dakikalarında bir şeyler yapmam gerektiğini düşündük. Ali ve Vederson girince oyunun panoraması değişti" diye konuştu. Semih'in performansı hakkında "İdmanlar-daki çalışmalarının semeresini alıyor" yorumunu yapan Zico, Kezman'ın takımla birlikte ısınmaya çıkmaması hakkında "Böyle bir zorunluluğu yok. Bu onun kendi tercihi. Bir sorun yok" ifadesini kullandı. Brezilyalı çalıştırıcı, Gençlerbirliği Teknik Direktörü Bülent Korkmaz'ın "Colin Kazım ve Lugano yedek kulübemize olumsuz hareketler yaptı. Onların terbiyeyi öğrenmeleri gerekiyor" sözlerine ise manidar bir şekilde "Onları bana değil anne babalarına şikâyet edin" cevabını verdi. Zico, hakemin tavrından da şikâyetçi oldu ve "Hakemi sürekli gülerken gördüm. Böyle bir hakkı yok. Hakemler saygı gösteren ve saygı gören kişiler olmalı. Bazen oyuncular hakemin yanağını sıkıyor. Ben bunları anlamıyorum. Hakemler bazı hareketlere tolerans göstermemeli" dedi.
  • Gençlerbirliği Teknik Direktörü Bülent Korkmaz maçı "İyi oynadık ama iyi oyuna üç puan vermiyorlar" diye yorumladı. 'Başkan İlhan Cavcav da "Maalesef iyi futbola değil, gole puan veriliyor. Bence maçın galibi iyi futbol oynayan Gençlerbirliği'dir" dedi.
  • Maçın 41. dakikasında Gençlerbirliği kalecisi Gökhan topu oyuna sokarken, Alex araya girerek topu aldı ve ağlara gönderdi. Hakemin, kalecinin hareketini tamamlamadığı gerekçesiyle gol saymadığı bu pozisyon, uzun süre tartışmalara neden oldu. Hakem Yunus Yıldırım, iptal kararını neredeyse teker teker futbolculara açıkladı. Alex, iki sezon önce de, 8 Mart 2006'da Kadıköy'de Galatasaray'la oynanan ve Sarı-Lacivertlilerin 2-1 kazandığı Fortis Türkiye Kupası ilk maçında, kaleci Aykut'tan benzer bir şekilde topu kaparak ağlarla buluşturmuş, bu gol de aynı gerekçeyle sayılmamıştı.
  • Maçın kahramanı Semih Şentürk, Ankara'daki maçlarının hep zor geçtiğini belirtirken zeminden de yakınarak "Dört takımı olan Ankara'ya bu stat yakışmıyor" dedi. Semih, spor yorumcularından da Türk futbolcularına sahip çıkmasını isterken kendisinden 'Genç Semih' diye bahsedilmesine ilişkin de şu yorumda bulundu: "Genç Semih, genç Semih diyorlar ama ben burada dokuz yıldır oynuyorum." Maç sonrası Fenerbahçeli taraftarlar 'Semih takımı buraya getir' şeklinde tezahürat yapınca, golcü oyuncu soyunma odasına giden arkadaşlarını da toplayarak tribünlerin önüne getirdi ve seyircinin isteğini cevap vermiş oldu.
  • Şampiyonlar Ligi'nde Deivid'in Inter'e attığı gol 'En İyi 10 gol' sıralamasında üçüncü seçilirken, Alex'in CSKA ağlarına yolladığı gol de 10. sırada yer aldı. Gruplar aşamasında atılan 267 gol arasında yapılan seçimde ilk sırayı Milan'lı Pirlo'nun Benfica'ya attığı gol aldı.