Onları özlemiştik...

Ülker'in yer aldığı F Grubu, sanki ekonomik kriz nedeniyle ayrı düştüğümüz Türk basketbol adamlarını yeniden buluşturmak için tasarlanmış gibi...

İSTANBUL - Ülker'in yer aldığı F Grubu, sanki ekonomik kriz nedeniyle ayrı düştüğümüz Türk basketbol adamlarını yeniden buluşturmak için tasarlanmış gibi... Grubun seribaşı olan Panathinaikos'un kadrosunda İbrahim Kutluay var. Montepaschi Siena'yı ise bir Türk antrenör Ergin Ataman yönetiyor, takımın en büyük kozu ise Mirsad Türkcan.
Geçen yılın Avrupa şampiyonu Panathinaikos, Bodiroga'yı Barcelona'ya kaptırmasına karşın Alvertis ve Kalaitzis gibi tecrübeli Yunan oyuncularıyla, İspanyol pasaportu taşıyan Amerikalı Darryl Middleton ve Sloven pasaportu sahibi Amerikalı Ariel McDonald'ın yanında Hırvat Zuza, Amerikalı Buford ve 'İbo'yla dünya karması gibi bir takım...
Ergin Ataman'ın takımı Montepaschi de, Panathinaikos gibi BM Barış Gücü'nü andırıyor. Mirsad'ın arkadaşları Makedon Stefanov, Litvanyalı Zukauskas, Yugoslav Vukçeviç, Amerikalı Ford, İtalyan Chiacig ve Maggioli, sezona Galatasaray'da başlayan ve Danimarka pasaportu taşıyan Amerikalı Aaron Mitchell. Yetmezmiş gibi Yunanlı Kakiouzis'le de anlaştılar. İkinci tur vizesini son anda alan Siena'yı Abdi İpekçi'de izlemek ilginç olacak.
Grubun son takımı ilk turda Efes'e iki maç-ta da kaybeden Skipper Bologna. Takımın başında Tofaş'ın eski coach'u Hırvat Repesa'nın bulunması, bu randevuyu ilginç hale getiriyor. Çünkü Ülker coach'u Tolga Öngören, Tofaş'ta Repesa'nın yardımcısıydı. (Spor Servisi)