Onların aklı parada

UEFA Kupası çeyrek final ilk maçında yarın akşam Beşiktaş'ı konuk edecek Lazio'da, sezon başından beri süregiden ekonomik kriz nedeniyle futbolcuların maaşlarının azaltılması gündeme geldi.

ROMA - UEFA Kupası çeyrek final ilk maçında yarın akşam Beşiktaş'ı konuk edecek Lazio'da, sezon başından beri süregiden ekonomik kriz nedeniyle futbolcuların maaşlarının azaltılması gündeme geldi.
Başkan Ugo Longo, yönetim kurulu ve 25 oyuncunun menacerleriyle yapacağı toplantıyı, Beşiktaş maçı nedeniyle 24 marta ertelerken, bu gelişmeler takım içinde huzursuzluk yarattı.
Kadrosunda Chiesa, Stam, Peruzzi, Fiore, Stankoviç, Couto, Simeone gibi ünlü futbolcuları bulunan ve bütçe açığını düzeltmek için kredi veren bankaların garantisinde sermaye artırımına gitmek zorunda kalan Lazio'da sezon sonunda satılacak isimler de şimdiden basında yer almaya başladı. Portekizli defans oyuncusu Fernando Couto maçla ilgili olarak, "Beşiktaş maçı çok zorlu geçecek. Rakibimiz çok sert ve hızlı oynayan bir ekip. Çok dikkatli olmalıyız" dedi. (Spor Servisi)