Ontivero'dan Mancini'ye övgü

Ontivero'dan Mancini'ye övgü
Ontivero'dan Mancini'ye övgü
Sarı-kırmızılı takımın Arjantinli futbolcusu Ontivero, teknik direktör Mancini ile çalışmanın kendisi için büyük bir fırsat olduğunu bildirdi.

İSTANBUL - Galatasaray Dergisi'nin Nisan ayı sayısında röportajı yayımlanan Lucas Ontivero, Avrupa 'da oynama hedefiyle sarı-kırmızılı takımın teklifini düşünmeden kabul ettiğini belirtti.

Galatasaray'ın rakibi Real Madrid


Genç futbolcu, çabuk ve teknik bir oyuncu olduğunu, ancak taktiksel duruş anlamında kendisini geliştirmesi gerektiğini vurgulayarak, "Bir de saha içindeki koşular konusunda kendini geliştirmeliyim. Mancini benim için çok büyük fırsat. Kendisi her antrenman benimle ilgileniyor, benim için büyük şans. Nerede durmam konusunda, topu nasıl almam konusunda beni devamlı olarak uyarıyor" ifadelerini kullandı.

İstanbul'u çok sevdiğini ve Türkçe öğrenmek istediğini anlatan Arjantinli futbolcu, "İlk geldiğim günden bu yana herkes bana yardımcı oldu. Sevildiğimi biliyorum. Burada bir tane de Arjantinli arkadaşım var. Uyum sürecini daha kolay aşmamı sağladı" şeklinde görüş belirtti.

Ontivero, vatandaşları Lionel Messi'nin mi yoksa Maradona'nın mı daha iyi futbolcu olduğuna yönelik soruyu, "Messi'ye kimse kötü diyemez ama Maradona'dan daha iyisi gelmedi. Bir gün Messi ile aynı sahada olacağıma inanıyorum. Karşılıklı da olabilir, milli takımda da oynayabilirim. Sonuç olarak Messi ile aynı ülkenin vatandaşı olduğum için gurur duyuyorum. O şu anda dünyanın en iyisi" şeklinde yanıtladı. (AA)

Mancini-Drogba görüşmesi