Onun karizması, başarısı

Süper Lig'in zirvedeki takımlarından Gençlerbirliği, kalıcı başarısı ile Türkiye'nin beşinci büyük takımı olma yolunda emin
adımlarla ilerlerken, bu başarısında özellikle deplasmanda aldığı puanların payı büyük.

ANKARA - Süper Lig'in zirvedeki takımlarından Gençlerbirliği, kalıcı başarısı ile Türkiye'nin beşinci büyük takımı olma yolunda emin
adımlarla ilerlerken, bu başarısında özellikle deplasmanda aldığı puanların payı büyük. Ligin zirvesindeki üç takımdan birisi olan Başkent temsilcisinin teknik direktörü Ersun Yanal, takımın başarı için her türlü kademeyi başarıyla tamamladığını belirterek, "Ancak başarının sürekli ve kalıcı olması için oyuncuları olumsuz etkileyecek söylevlerden kaçınılması gerekir" diye konuştu.
Yanal yaptığı açıklamada, takım olarak iyi bir hava yakaladıklarını ifade ederek, şunları söyledi: "Ligin ikinci yarısında iki önemli haftadan başarıyla çıkmamız gerekiyor. Ancak o zaman hedefimize yaklaşmış oluruz. Bu haftalardan ilkinde ligde Trabzonspor ve Ankaragücü, Türkiye Kupası'nda ise Beşiktaş ile yapacağımız maçlar, diğerinde ise Beşiktaş ve Galatasaray'la ard arda ligde oynayacağımız karşılaşmalar söz konusu. Şayet bu haftalardan firesiz çıkarsak, hedefimize çok yaklaşmış oluruz."
'Fener yarıştan koptu'
Teknik direktör Ersun Yanal, şampiyonluk yarışında Beşiktaş, Gençlerbirliği ve Galatasaray'ın mücadele edeceğini, Fenerbahçe takımının ise pek iddiasının kalmadığını, ancak Şampiyonlar Ligi'ne kalabilmek için mücadeleyi sürdürdüğünü vurguladı.
Gençlerbirliği'nin şu anda yakaladığı sonuçsal başarısının devamlılığı ve sürekliğinin olmaması halinde başarının geçici olduğuna değinen Yanal, şöyle konuştu: "Bir takımın elde ettiği sonuçsal başarının devamlılığı olmazsa kalıcı başarıdan söz etmesi mümkün değil. Büyük takım olabilmek için sonuçsal başarının devamlılığına ve sürekliliğine ihtiyaç var."
Teknik direktör Ersun Yanal, kulüp genel menaceri Cem Onuk'un Brezilya ve Kamerun'da futbolcu izlemeye gittiğini de belirterek, "Menacerimiz Cem
Onuk, Brezilya'da iki, Kamerun'da da iki olmak üzere daha önce beğendiğimiz dört futbolcuyu izlemeye ve kendileriyle görüşmeye gitti. 10 gün sonra dönecek olen Onuk'un gözlemleri doğrultusunda hareket edeceğiz. Tabii öncelikle şimdiki kadroda yer alan futbolcularımızla yeniden anlaşmaya çalışacağız. Şayet bunlardan anlaşamadığımız olursa o futbolcunun mevkiine göre transfer politikamızı belirleyeceğiz" açıklamasını yaptı. Yanal, Trabzonsporlu Aurelio ile görüştüklerini ve bu futbolcuyla yapılan görüşmelerin olumlu geçtiğini de sözlerine ekledi.