'Onur Kıvrak ağalık yapmaktan kaleciliği unuttu'

'Onur Kıvrak ağalık yapmaktan kaleciliği unuttu'
'Onur Kıvrak ağalık yapmaktan kaleciliği unuttu'
Yorumcu Mehmet Demirkol, Trabzonspor kalecisi Onur Kıvrak'ın, olaylı Gaziantepspor maçında kendisine tepki gösteren taraftar ile tartışmasını değerlendirdi.

NTV Spor'da yayınlanan 'Spor Servisi' programında gündemdeki gelişmeleri değerlendiren Mehmet Demirkol'un açıklamaları şöyle:

"POZİSYON NET PENALTI"

"Trabzonspor'un son dakikada verilmeyen penaltısı tartışmaya bile açık değil, net penaltı. Hakemin görüp de devam demesi şaşırtıcı. Trabzonspor'un attığı ilk golde tıpkı Robin van Persie'nin pozisyonu gibi tartışmaya açık ama, bence ofsayt."

"ŞOTA HOCALIĞI YAPAMIYOR"

"Trabzonspor'da Şota Arveladze, şu ana kadar hocalığı yapamadı. Futbolculuğu çok iyiydi ama hocalığı olmadı."

"HAKEMLİĞİ KONUSUNDA ŞÜPHE VAR"

"Çağatay Şahan'ın hakemliği konusunda herkesin şüpheleri var. Şimdiye kadar hiçbir maçı olaysız bitiremedi."

"ONUR'UN KALECİLİĞE DÖNMESİ LAZIM"

"Onur Kıvrak, Türkiye'nin en iyi kalecisiydi. Uzun bir dönem böyleydi. Bu ruh halinden çıkıp, yeniden kaleciliğe dönmesi lazım. Başka işlerle uğraşmaktan, ağalık yapmaktan kaleciliği unuttu."

"HAMZA HOCA, MARIO GOMEZ'İ İSTİYOR"

"Hamza hocanın forvet istediğini düşünmüyorum. Elinde birçok forvet var. Hoca santrfor istiyor. Mario Gomez istiyor. Onun gibi özellikleri olan sırtı dönük, hava toplarında etkili... Burak bir sezonda 30-40 gol atsa bile santrfor değil. Bu tarz bir forvet Burak'ın kesileceği anlamına gelmez. Burak yine oynar."

"PEREIRA, NANI'DEN MEMNUN OLMAYABİLİR"

"Nani'nin neden kadroda olmadığını anlayamadım. Sakat değil herhalde böyle bir açıklama yok. Belki Pereira formundan memnun değil. Fenerbahçe'de Josef bekleneni veremiyor. Markovic çok hızlı ama şaşırtan hiçbir şey yapmıyor. Geliştirmesi gereken çok şey var."

"AZİZ YILDIRIM BIRAKMAZ"

"Fenerbahçe 9 haftada bu hale nasıl geldi büyük başarı. Normalde bu takımın ezip geçmesi lazım ama hoca hücum yapmak istemiyor. Elinde kurgusu yok, organizasyonu yok. Ama Pereira işin ilginci oyunu beğeniyor. 4 şut atmış kaleye 4 gol atardık diyor. Pereira'ya karşı camiada güven yok. Taraftar Ersun Yanal dönsün diye kampanya bile başlattı. Olmayacak duaya emin deniyor o derece. Ancak Aziz Yıldırım 'Sezon içerisinde hoca göndermem diyor' her zaman. Ama görevi bıraksaydı Pereira giderdi. Aziz Yıldırım Mayıs'ta 'Bırakacağım' diyor ama, bence bırakmaz."