Onur Kıvrak artık 'serbest' değil!

Onur Kıvrak artık 'serbest' değil!
Onur Kıvrak artık 'serbest' değil!
Trabzonspor kaptanı Onur Kıvrak, Avrupa'da büyük bir takımda oynamak istediğini söylerken, yeni sözleşmesiyle ilgili önemli bir detayı açıkladı.

Onur Kıvrak, özellikle bu sezon ortaya koyduğu başarılı performansla sadece yurt içinde değil Avrupa'da da büyük beğeni topluyor. Yıldız oyuncu, bordo-mavili takımın kamp yaptığı Antalya'da NTV Spor 'dan Onur Tuğrul'a konuştu.

Celtic'in rakibi Trabzonspor


"KAPTAN OLUNCA SORUMLULUĞUM ARTTI"

İlk yarı performansını değerlendiren Onur Kıvrak, "Aslında performansım uzun süredir bu şekilde ama bu sezon daha fazla sorumluluk aldım. Tolga abi gittikten sonra kaptanlık bana verildi. Kaptan olduktan sonra da bu sorumluluk daha da arttı. Bunda herkesin bir emeği vardır mutlaka, Mustafa hocanın, savunmadaki arkadaşlarımın... Futbol 11 kişilik bir oyun, 10’unu çıkarsan ben bir şey yapamam. Sergilediğim iyi performansı kendime bağlamak istemiyorum. Takım halinde bu performansı sergiliyoruz. Umarım bunu bu şekilde sürdürürüz" dedi.

"TARAFTARIMIZ 'KELEBEK' LAKABI TAKTI"

Avrupa’da haftanın 11’ine seçilmeleri ve kendisine “Örümcek Adam” lakabının takılması hakkındaki düşüncelerini de aktaran Onur, “Tabii ki bunlar gurur verici. Trabzonspor taraftarı bana “Kelebek” diye bir lakap taktı. Ancak ben her zaman kelebeğin ömrünün kısa olduğunu ve daha uzun süreli bir lakabın daha iyi olacağını savunuyorum. Avrupa’da da adımın geçmesi beni gururlandırıyor” şeklinde konuştu.

Trabzonspor'da yerlilere teklif


"SERBEST KALMA MADDESİNİ KALDIRTTIM"

Trabzonspor ile yenilediği sözleşmesi hakkında bilgi veren Onur, “Daha önceki sözleşmemde 7 milyona serbest kalma maddem vardı. Başkanımızla oturduk konuştuk, maddeyi tamamen kaldırttım. Şu anda serbest kalmam gibi bir şey yok. Ben Trabzon’da Onur Recep Kıvrak oldum, taraftarını çok sevdim, onlar da beni çok sevdi. Bundan sonraki futbol yaşantımı Trabzonspor’da noktalamak için serbest kalma maddesini kaldırttım. Sadece Avrupa’dan çok iyi bir teklif gelirse Trabzonspor’u ve Türkiye ’yi temsil etmek isterim” dedi.

" İSTANBUL KULÜPLERİNİ HİÇBİR ZAMAN DÜŞÜNMEDİM"

İstanbul kulüplerine transfer olmayı hiçbir zaman düşünmediğini dile getiren Onur, “Ben Trabzon’da gözlerimi açtım diyebilirim. O yüzden İstanbul’u bir kenara bırakıyorum. Yurtdışı olursa İspanya ya da İngiltere bunlar çok üst düzey ligler. Oralara gittiğimde kendimi gösterebileceğimi ve başarılı olabileceğimi düşünüyorum. Ancak Trabzonspor’da şampiyonluklar yaşamamız lazım. Bir şampiyonluk yaşadık ama daha şampiyonluklar yaşayacağız” diye konuştu.

Akçay'dan 'kanat' uyarısı


"ÇOK GOL ATIYORUZ, AMA ÇOK GOL YİYORUZ"

Trabzonspor’un ilk devre performansını değerlendiren Onur, “Ligde deplasmanda çok atıyoruz, ama çok gol yiyoruz. Hepimiz bir şeyler geliştireceğiz. Ancak üzerimizde bir şanssızlık vardı. 2 gol atıyorsun 3 gol yiyorsun o zaman tabii ki kazanamazsın. İkinci devrede bu sorunu çözmemiz gerekiyor. İkinci devre İyi bir grafik yakalayacağımızı düşünüyorum” dedi.

"BAŞARACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM"

Juventus maçları için iddialı konuşan milli file bekçisi ligde geride kalan ilk yarıyı "Tarihimizde önemli takımlara karşı iyi mücadele etmişiz. Juventus maçında da aynı şeyi yapacağımızı düşünüyorum. Başaracağımızı düşünüyorum. Ligde, deplasmanda çok gol atıyoruz ama çok da gol yiyoruz. Bunun üzerinde çalışıyoruz. İkinci devre bunu halletmemiz lazım" şeklinde değerlendirdi.

Onur Kıvrak, Juventus'un kalesini koruyan Gianluigi Buffon'u örnek aldığını sözlerine ekledi.

'Gidip Mourinho ile çalışacak'