Onur Kıvrak'tan Şota'ya cevap!

Onur Kıvrak'tan Şota'ya cevap!
Onur Kıvrak'tan Şota'ya cevap!
Teknik direktör Şota Arveladze'nin basın toplantısında hedef aldığı Trabzonspor takım kaptanı Onur Kıvrak'tan çarpıcı açıklamalar geldi.

Trabzonspor’da bu sezon en çok konuşulan olaylardan biri de takım kaptanı Onur Kıvrak’ın Sportif Direktör Süleyman Hurma ve teknik direktör Şota Arveladze ile yaşadığı krizlerdi. Bu krizlerin sonunda önce Onur kadro dışı kalmış, ardından restleşmeler birbirini izlemiş, en sonunda ise başkan krize el koyup suların durulmasını sağlamıştı. Ancak Mersin İdmanyurdu yenilgisinden sonra Şota’nın kaptanını hedef alan açıklamaları bir kez daha bu krizleri hatırlattı. Bordo-Mavililer’in kaptanı Onur Kıvrak ise suskunluğunu Fanatik Gazetesi'ne bozdu.

'İflas! Trabzonspor'u bitirdiniz'

8 yıldır Trabzon’da olduğunu ve bugüne kadar kimseyle sorun yaşamadığını vurgulayan deneyimli file bekçisi hem hocasının sözlerini hem de genel tabloyu değerlendirdi. İşte o açıklamalar:

"HOCAM BİLİYORDU"

“Hocamızın sözlerine elbette şaşırdım, beklemiyordum. Çünkü ben sakatım. Hocam da bunu biliyor. Tedavi ve iğne oluyorum. Ödem var hâlâ. Doktorumuz da bana, ‘Bu sakatlığı düzeltmemiz lazım. Yoksa ileride daha kötü olabilir’ diyor. MR sonuçlarım da ortada. Hocam doğru diyor moralsizliğim konusunda. Moralim bozuk. Oynamayan, sakat bir oyuncunun moralinin iyi olması zaten tuhaf olur. Deplasmana gitmedim, çünkü tedavi oluyorum. Her yaptığımın bir tavır olarak algılanması kötü...”

"SUÇLAYARAK OLMAZ"

"Sezon başından bu yana bazı şeyler yaşanıyor, üzülüyorum. Ben 8 senedir buradayım. Kimseyle sorunum yok. Hâlâ da öyle. Buradan ayrılmak, Trabzonspor’dan gitmek gibi bir niyetim de yok. O nedenle tek şeye konsantre olmuş durumdayım, sakatlığımın geçmesine. Ben bunun dışında davranacak, sorun olacak insan değilim. Çok fazla da konuşmak istemiyorum çünkü Trabzonspor’un durumunu düzeltmemiz lazım önce. Hepimizin canı sıkkın. Birbirimizi suçlayarak bir yere varamayız şu an. Ben de bunun için başka konulara girmeyeceğim.”

MİNİ YORUM (SERHAT DEMİRTAŞ")
NİYET VE İLETİŞİM

Şota delirmiş olamaz... Sezon başından beri bu kadar rahatsızlık sayarken... Belli ki Onur’un bazı hataları olmuş. Anlatıldı, özür diledi, döndü. Bitti sandık, şimdi tekrar alevlendi.

Onur da delirmiş olamaz... Bu kadar hatada ısrar etsin, bu kadar bozguncu tavrı takınsın. Trabzon gibi küçük bir yerde üstelik.
Süleyman Hurma da her bildiğini unutmuş olamaz... Bu kadar şey olurken gözünün önünde çözüm üretemesin, üretmesin.
Bu kadar saçmalık olamayacağına göre... Sıkıntı iletişimde ve niyette.
Şota’nın Mersin sonrası basın toplantısında kontrolünü kaybederek yaptığı Onur ve Ekici açıklamalarını ne kadar yanlış buluyorsam söylediği en doğru sözün, “En büyük ego Trabzonspor’dur” çıkışını da o kadar desteklemek gerektiğini savunuyorum.
Doğru ve samimi iletişim Trabzonspor’un tek ilacıdır. Başkanından en sıradan profesyoneline kadar. Yoksa bu saatten sonra Mbia’ya kademe, Cardozo’ya gol vuruşu, Cavanda’ya adam kovalama öğretemezsiniz ama diğer sıkıntıları çözmek elinizde.

Trabzonspor'un kabusu sürüyor