Operasyon kulüp yöneticilerine sıçradı!

Operasyon kulüp yöneticilerine sıçradı!
Operasyon kulüp yöneticilerine sıçradı!
İstanbul Polisi'nin taraftar gruplarına yaptığı operasyon kulüp yöneticilerine sıçradı. İki Fenerbahçe yöneticisi dün 'şüpheli' sıfatıyla ifade vermek üzere emniyete geldi. 3 Beşiktaş yöneticisinin de bilgisine başvuruldu.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün taraftar gruplarına yönelik başlattığı ve 3 kişinin tutuklandığı soruşturmanın devamında kulüp yöneticileri dün ifade vermek üzere emniyete çağırıldı. Fenerbahçe Kulübü stat ve tesislerden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Temelli ile statlardan sorumlu yönetim kurulu yardımcısı Yalçın Haker dün ‘şüpheli’ olarak ifade verirken, kendilerine taraftar grupları arasında rant kavgasına neden olan ‘bedava bilet’ konusunda soruları yanıtladı. Yöneticilere, “Karaborsaya düşen biletler nasıl taraftar gruplarının eline geçiyor, bir kişi en fazla 5 bilet alabilirken nasıl bu kadar fazla bilet bazı kişilerin evinden çıktı” gibi sorular yöneltildiği belirtildi. İki yöneticiye aynı zamanda statlara sokulan kesici delici aletler ile 14 Nisan’da oynanan Fenerbahçe-Eskişehirspor maçında tribünde bıçaklanan 16 yaşındaki İbrahim B. olayının sorulduğu öğrenildi. Haker, ifade sonrası emniyetten çıkarken şu açıklamayı yaptı; “Bedava bilet veriyor musunuz diye sordular. Biz de bedava bilet verilmediğini söyledik. Bizde taraftar gruplarına toplu bilet satışı da yapılmadığını ifade ettik.”
Taraftar operasyonu kapsamında Beşiktaş Yönetim Kurulu üyesi Yalçın Kaya Yılmaz, Hakan Özköse ve Metin Albayrak’ın da ‘bilgi sahibi’ olarak bilgisine başvuruldu. Yalçın Kayayılmaz, emniyet çıkışında yaptığı açıklamada “Bedava bilet dağıtımı ile ilgili sorular soruldu. Yönetim kurulu kararımızdır, hiçbir taraftara, şahıslara bedava bilet vermiyoruz. Bu yönetim kurulumuzun ve başkanımızın kesin talimatıdır. Hiçbir taraftar grubu ve şahıs bizden talep edemez, vermeyiz de vermeyeceğiz de” dedi. Klüp yöneticilerine yapılan soruşturmanın genişleyerek devam edeceği öğrenildi.