Operasyonda Ali Şen Kandil de tutuklandı

Operasyonda Ali Şen Kandil de tutuklandı
Operasyonda Ali Şen Kandil de tutuklandı

Dün tutuklananlar arasında eski Trabzon-sporlu futbolcu Ali Şen Kandil de vardı. FOTOĞRAF: ELVAN EZBER / DHA

İSTANBUL - Futbolda şike iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında dün beş kişi daha tutuklandı. Böylece tutuklananların sayısı 20’ye çıktı. Dün sabah soruşturma kapsamında gözaltına alınanlardan altısının İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ndeki işlemleri tamamlandı. Günün ilerleyen saatlerinde sekiz kişi daha adliyeye sevk edildi.
Sarıyer Adliyesi’nde Cumhuriyet Savcısı Fazıl Arslanalp tarafından sorgulandıktan sonra Sarıyer 1. Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevk edilen eski futbolcular Ali Şen Kandil ve Hasan Korkmaz ile antrenör İbrahim Öztürk, Celal Berber ve Mahir Murat Mermer’in tutuklanmasına karar verildi. Böylece, soruşturma kapsamında tutuklananların sayısı 20’ye yükseldi. Tepecikspor futbolcusu Burhan Akgül ve Kayserisporlu Umut Koçin’se serbest bırakıldı.

Tutuklular Metris Cezaevi’ne
Operasyon kapsamında aralarında Fatih Akyel ve Reep Öztürk’ün de yer aldığı dört kişi tutuklanmış, önceki gün de 11 kişi (Faik Demir, Fethiyesporlu Ramazan Taşkara, Gümüşhanesporlu İskender Aycan, Tepeciksporlu Ferdi Tatlı, Çatalcasporlu Mustafa Bedir, Ali Kemal Genç, Savaş Polat, Metin Korkmaz, Murat Cicim, Muttalip Kandemir ve Eser Şen) Metris Cezaevi’ne gönderilmişti. (Spor Servisi)