'Optik Başkan' son yolculuğuna uğurlandı

Önceki gün hayata veda eden, Beşiktaş tribünlerinin renkli siması, "Optik" lakaplı Mehmet Işıklar'ın cenazesi dün İstanbul'da toprağa verildi. Fatih Camii'nde ikindi vakti kılınan cenaze namazına çok sayıda Beşiktaş taraftarı katılırken...

İSTANBUL - Önceki gün hayata veda eden, Beşiktaş tribünlerinin renkli siması, "Optik" lakaplı Mehmet Işıklar'ın cenazesi dün İstanbul'da toprağa verildi. Fatih Camii'nde ikindi vakti kılınan cenaze namazına çok sayıda Beşiktaş taraftarı katılırken, Siyah-Beyazlı kulübün ezeli rakipleri Galatasaray ve Fenerbahçeli sporseverler de Işıklar'ı son yolculuğunda yalnız bırakmadı.
Beşiktaş Kulübü cenazede, Yönetim Kurulu üyeleri Şeref Yalçın ve Behçet Ümitlen ile temsil edilirken, eski futbolcular Rıza Çalımbay ve Metin Tekin ile eski yönetici Murat Aksu da cenaze namazında hazır bulundu.
Özellikle Galatasaray ve Fenerbahçe taraftar gruplarının, liderleri ile cenaze namazında yer almaları dikkat çekerken, Beşiktaş Kulübü'nün eski başkanlarından Serdar Bilgili cenazeye gönderdiği çelenk ile iştirak etti.
Mehmet Işıklar'ın naaşı, kılınan cenaze namazının ardından Kozlu Mezarlığı'na defnedilmek üzere cenaze arabasına konulurken, trafiği kapatan taraftarlar, oluşturdukları kordonla, tezahüratlar eşliğinde cenaze aracını uzun süre takip edip, Işıklar'a karşı son görevlerini yerine getirdi. (Spor Servisi/aa)