Orhan Ak ile Ömer Galatasaray'da

Galatasaray, Kocaelispor'dan Orhan Ak ve Diyarbakırsporlu Ömer Erdoğan ile üç yıllık ön protokol imzaladı. Teknik direktör Fatih Terim, dış transferde de çalışmaların sürdüğünü belirterek, "Porto kulübüyle bazı futbolcular için görüştük.

İSTANBUL - Galatasaray, Kocaelispor'dan Orhan Ak ve Diyarbakırsporlu Ömer Erdoğan ile üç yıllık ön protokol imzaladı. Teknik direktör Fatih Terim, dış transferde de çalışmaların sürdüğünü belirterek, "Porto kulübüyle bazı futbolcular için görüştük. Ancak Jankauskas listemizde yok. Lyon'dan Sonny Andersson'la görüşüyoruz. Diğer yabancı futbolcuları önümüzdeki günlerde açıklayacağız. Yeni sezonda kaliteli oyuncuları renklerimize bağlayacağız, bu nedenle aceleci davranmıyoruz. Başkan Canaydın mali konuda herhangi bir kısıtlama getirmedi. Ancak biz kulübün durumunu iyi biliyoruz. Kulübün her kuruşu bizim için değerli. İç transferde bazı oyuncularla da yollarımızı ayıracağız"
Galatasaray'ın kamp programı da belli oldu. 1 Temmuz'da toplanacak takım, 8 Temmuz'da Avusturya'ya gidecek ve katılacağı Innsburck Turnuvası'nda Nürnberg ve Feyenoord ile karşılaşacak. 19-21 Temmuz'da Danimarka'da iki hazırlık maçı yapacak olan Cim Bom, 27 Temmuz'da Almanya'da Hertha Berlin'le karşılaşacak ve 31 Temmuz'da Hollanda'ya geçerek Ajax'ın düzenlediği Amsterdam Turnuvası'na katılacak.
Hakan Ünsal: Gitmiyorum
Öte yandan Galatasaraylı futbolcu Hakan Ünsal, tatil için gittiği memleketi Sinop'ta lösemi hastası İlhan Özay ve Ömer Karakaş yararına düzenlenen futbol maçında forma giydi. Futbol yaşantısına Galatasaray'da nokta koyacağını söyleyen başarılı futbolcu, gönderileceği yolunda çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Kulübümle iki yıllık sözleşmem var. Bu sezon benden bekleneni veremedim. Sakatlık geçirdim. Ancak önümüzdeki sezon herkes özlenen Hakan Ünsal'ı görecek" dedi.
Blackburn'den Fatih Terim için döndüğünü vurgulayan Ünsal sözlerini şöyle noktaladı: "Hocamla sorunlarım olduğu haberleri doğru değil. Bu haberlerde kasıt olduğunu düşünüyorum." (Spor Servisi)