Orhan Ak'ın yerine Bülent Korkmaz ilk 11'de

Galatasaray'da, ishal olan Orhan Ak kadrodan çıkartılırken, ilk 11'e bu futbolcunun yerine Bülent Korkmaz dahil edildi. Suat Usta ve Batista, teknik direktör Fatih Terim tarafından tribüne çıkartıldı.

  • Galatasaray'da, ishal olan Orhan Ak kadrodan çıkartılırken, ilk 11'e bu futbolcunun yerine Bülent Korkmaz dahil edildi. Suat Usta ve Batista, teknik direktör Fatih Terim tarafından tribüne çıkartıldı. İki oyuncu kadro dışında kalırken, Volkan Arslan uzun bir aradan sonra ilk kez maç kadrosuna girdi. Ayrıca Juventus maçında ilk onbirde oynayan Cesar Prates bu kez yedek kulübesine çekildi.
  • Real Sociedad'da golcü oyuncu Darko Kovaçeviç, Galatasaray'da ise Ayhan Akman kart cezaları nedeniyle forma giyemedi.
  • Hollandalı kaleci Westerveld, ayak bileğinde bulunan sakatlığı nedeniyle maçta forma giyemezken, kaleyi Alberto Lopez korudu. Teknik direktör Reynald Denoueix, Olympiakos maçında forma giyen Iraola'yı yedek kulübesine gönderirken, yerine Kvarme'yi ilk onbirde başlattı. Kovaçeviç'in yerine de forvet hattında De Paula görev yaptı.
  • İspanyol taraftarların Anoeta Stadı çevresinde, 'UEFA: Bask bölgesi Türkler için tehlikeli değil, maç oynanabilir' şeklinde açtıkları pankartlar bir hayli dikkat çekti.
  • Maçın oynandığı Anoeta Stadı'nda çalınan türküler özellikle İspanyolların büyük ilgisini uyandırdı. Karşılaşma öncesi stada gelen Türkler için çalınan Ankara yöresine ait misket havaları Türk seyircileri coşturdu.
  • Karşılaşmayı yaklaşık 1500 Türk taraftar izledi. Sarı-Kırmızılı taraftarların çoğunu San Sebastian kentine sınır olan Fransa'dan gelen Türkler oluşturdu. Maçı, Türkiye'nin Madrid Büyükelçisi Volkan Vural da takip etti. İspanyollar stat hoparlörlerinden Türkçe anonslar yaparken, Türk seyircilere 'dostlarımız' diye seslenmeleri dikkat çekti.
  • Galatasaray Kulübü Olağan Divan Kurulu Toplantısı, Galatasaray Lisesi'nde yapıldı. Toplantıda Atatürk Olimpiyat Stadı hakkında bilgi veren yönetim kurulu üyesi Özkan Olcay, bu sezon maçları Olimpiyat Stadı'nda oynamaya karar vermeden önce birkaç stat üzerinde durduklarını belirterek şöyle konuştu: "BJK İnönü Stadı da gündeme gelmişti. Beşiktaş Kulübü, bizden yıllık 5 milyon dolar istedi. Biz ise Atatürk Olimpiyat Stadı'na yıllık 150 bin dolar ödedik. Ayrıca Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi, çim sulamasından, bakım masraflarına, ışıklandırmaya kadar bütün masrafları karşılıyor." Olcay, rüzgâr panellerinin kulübe 1.5 milyon dolara malolacağını ve yarından itibaren panel perdelerinin takılmaya başlanacağını belirtti.