Orman'dan Çanakkale Savaşı şiiri

Orman'dan Çanakkale Savaşı şiiri
Orman'dan Çanakkale Savaşı şiiri
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Beşiktaş Dergisi'nin Mart sayısında yer alan yazısında, Çanakkale'de şehit düşen kaptan Kazım'ın yazdığı şiiri paylaştı.

Siyah-beyazlı kulübün 111. yılını ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayan, son bir ayda yönetim olarak yaptıkları icraatlara değinen Fikret Orman, yazısını Kaptan Kazım’ın Çanakkale Savaşı’nda şehit düşmeden önce yazdığı şiir ile bitirdi.

Vodafone Arena'da son durum


Başkan Orman'ın Beşiktaş Dergisi'ndeki yazısı şöyle:

111.YIL KUTLU OLSUN

"Dünyadaki tüm Beşiktaşlılar için en gururlu, en onurlu gün olan 19.03.2014 tarihinde Beşiktaşımız’ın 111. yılını kutlayacağız. Beşiktaşımız’ı bir semt takımı olarak doğup, dünyanın tanıdığı bir kulüp haline getiren şanlı tarihine; yeni zaferler, yeni şampiyonluklar, Avrupa ve dünya arenasında başarılarla dolu devamlılık, çağdaş vizyon kazandırmak için hep beraber omuz omuza, yılmadan, azimle çalışmaya devam edeceğiz. Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün başkanı olarak kulübümüzün 111. yılında dünyadaki tüm Beşiktaşlılar’ı en içten dileklerimle kutluyor, Beşiktaşımız’ın bugünlere gelmesinde emek vermiş tüm değerli Beşiktaşlılar’ı minnetle, şükranla anıyorum.

Beşiktaş 0 - 0 Antalyaspor


HAKKI YETEN'LERİN SÜLEYMAN SEBA'LARIN ŞEVKET BELGİN'LERİN EVLATLARIYIZ

Bildiğiniz üzere, Şevket Belgin’in anısına yapılan 150 kişilik spor salonunun açılışını geçtiğimiz ay gerçekleştirdik. Bizler, şöhret peşinde koşmadan, maddi ve manevi olarak kulübümüze her zaman en büyük katkıları sağlayan Hakkı Yeten’lerin, Süleyman Seba’ların, Şevket Belgin’lerin evlatlarıyız. Onların isimlerini yaşatmak için elimizden geleni yapacağımıza emin olabilirsiniz. Yeni salonumuzun camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.
Ayrıca en modern ve yüksek teknolojiye sahip Vodafone Arena Stadı’nın tanıtımını düzenlediğimiz muhteşem bir etkinlikle yaptık. Türkiye’nin ilk akıllı stadyumu olan Vodafone Arena, taraftarlarımıza ve ziyaretçilere maç günleri unutulmaz bir deneyim yaşatacak. Yeni mabedimizin bizim yönetim kurulumuz döneminde gerçekleşiyor olması, beni ve çalışma arkadaşlarımı ayrıca gururlandırıyor. Şunu söyleyebilirim ki bu statta uluslararası pek çok başarıya imza atacağız.
EuroCup ilk günden itibaren müthiş bir mücadele örneği göstererek son 16 takım arasına girme başarısını gösteren Beşiktaş İntegral Forex Takımımız’ı tebrik etmek istiyorum.

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

Ülkemizde kadınların modern yaşamda yerinin ve kimliğinin hak ettikleri noktaya yükselmesi Cumhuriyetimiz’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ün girişimleriyle başlamış ve Türk kadını, yaşamın her alanında kendisini gösterme fırsatı elde etmiştir. Atatürk’ün çağdaşlaşma felsefesinin temel direği olan kadınlarımız, ülkemizin modernleşmesi yönünden de belirleyici bir unsur olmuştur. Annelik gibi kutsal bir görevin yanı sıra iş yaşamında da önemli görevler üstlenen kadınlarımız, aile ve ülke ekonomisine önemli katkılar sağlamaktadır. Kulübümüz bünyesinde de birbirinden değerli kadın sporcularımız ve çalışanlarımız Beşiktaşımız’ı ileriye taşımak için emek vermektedir. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar; kadınlarımıza aile ve iş yaşamlarında sağlık, başarı ve mutluluk dilerim.

Derbi sonrası tehdit skandalı!


ÇANAKKALE'DE ŞEHİT DÜŞEN KAPTAN KAZIM'IN ÖLMEDEN ÖNCE YAZDIĞI ŞİİR

Son olarak, 18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Savaşları’nda kaybettiğimiz kulübümüzün sporcularının da aralarında bulunduğu çok sayıda vatan evladını saygıyla ve sevgiyle anıyorum. Yazımı sporun dışındaki zamanlarını şiir yazarak geçiren Kaptan Kazım’ın Çanakkale Savaşı’nda şehit düşmeden önce yazdığı şiir ile bitirmek istiyorum:
“Hayatı süsledik izharı ittihatla bugün
Yolunda gençliğin ulvi değil miydi birleşmek
Sebatı bayrağımız yaptık, i’tilamız için
Neticesiz ve boş olmaz sebatla hiçbir emek
Dakikalar bize bir nağbe nişad olsun
Kulübümüzde müceddet nücumu mevc vursun
Bu kainat bize hep gıpta ediyor isar
Biz onbir arkadaşız, lakin arkamız daha var
Bu zevk alemi dar zannedip de aldanalım
Vekar hak gibi sakin, nezih ve saf olalım
Fakat bu hal ile kuvvet gibi cesur olalım" ALİ DANAŞ (DHA)

'Gerçek Beşiktaşlılık işte bu'