Orman'dan Fernandes'e: Kıymetini bil

Orman'dan Fernandes'e: Kıymetini bil
Orman'dan Fernandes'e: Kıymetini bil
Başkan Fikret Orman, Beşiktaş'ın, Fernandes'i isteyen kulüplerin ülke nüfuslarından daha çok taraftar sayısına sahip olduğunu söyledi.

Beşiktaş Şevket Belgin Spor Salonu açılışı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başkan Fikret Orman, Hugu Almeida'nın artık kendilerinden birisi olduğunu ve sözleşme yenilemeyi istediklerini söyledi. Orman, Manuel Fernandes ile ilgili ise teknik heyetin raporuna göre hareket edeceklerini vurguladı.

60 bin lira primi kaptılar


"SADECE GÜZELLİKLERİN ANILDIĞI BİR DERBİ OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM"

"Normal bir derbi. Çok abartılacak bir şey değil. Daha çok maç var.10'un üzerinde maç var. Ezeli rakibimiz. Gideceğiz orada sahada sonuçların belli olacağı sakatlıkların olmayacağı centilmence bir maç olmasını temenni ediyoruz. Ben böyle maçlar öncesi polemikleri seven birisi değilim. Bu camiaları yöneten bizler topluma ve insanlara faydalı mesajlar vermeliyiz. Biz Beşiktaş nezaketi içerisinde hareket etmeye devam edeceğiz. Maçtır bu galibi vardır, mağlubu vardır, beraberliği vardır. Beşiktaş ile Galatasaray ilk defa karşı karşıya gelmiyor. Biz yenmişiz yenilmişiz bunlar olmuştur. Kendi içerisinde derbilerin bir öyküsü vardır. İlk yarıdaki derbinin kendisine göre bir öyküsü oluştu. Hatırlıyorsunuz Fenerbahçe maçının 3-3 lük kendi içerisinde bir öyküsü vardı. Bunun da sadece güzelliklerin anılacağı bir derbi olmasını temenni ediyorum.''

"HAKEMLER HATA YAPACAKLAR AMA TEK TARAFLI OLMASIN"

"Biz söyleyeceğimizi zamanında söylemenin doğru olduğuna inanıyoruz. Şu anda bu topa girmenin, derbi öncesi gerilimi artırıcı açıklamalarda bulunmanın doğru bir yöntem olduğunu düşünmüyorum. Bu oyun sahada oynanan bir oyun. İyi bir hakem atanmasını temenni ediyorum. Bu kadar olayların olduğu dönemde tekrar hakem ortaya çıkmasın. Hakemler hata yapacaklardır, ama tek taraflı olmasın bu hatalar."

"OYUNCULARMZLA TEKNİK KADROMUZLA GURU DUYUYORUM PIRLANTA GİBİLER"

"Oyuncularımla teknik kadromuzla gurur duyuyorum, pırlanta gibiler. Beşiktaş camiası sahadaki davranışlarıyla kendine yakışacak şekilde hareket ediyor. Çıkacağız topumuzu oynayacağız."

2014 Beşiktaş'a uğurlu geldi


"ERSAN İÇİN İTİRAZDA BULUNACAĞIZ"

"İtirazda bulunacağız tabii ki. Futbolun içinde olan şeyler bunlar. H kem kendisi görmedi. Çizgi hakeminin ifadesine göre karar verdi. Bana göre de çizgi hakeminin ifadesine göre karar vermesi doğruydu. Çünkü yardımcısı onun. Onu irdeleyecek durumda değildi. Orta hakemin yapmış olduğu karar doğru bir karar. Ersan'ın yapmış olduğu bir ful olmadığı için çizgi hakeminin görmüş olduğu karar yanlış bir karar ama futbolun içinde olan şeyler bunlar. Ben bunlara takılmıyorum. Ben sadece iyi niyetli bir hakem eyyam içinde olmayan, mesela bir kırmız kart gösteriyor öbürünü atmaya çalışıyor, görüyoruz bunları. Gerek yok. Kim neyse gerçeği ona göre yönetsin."

"FUTBOLCULARIN DEĞİL DE HAKEMİN HATASIYLA YENİLMEK İSTEMİYORUZ"

"Biz bütün hakemlerimizin camia olarak arkasındayız. Hiç bir zaman bir hatadan dolayı onların üstüne giden bir camia değiliz.Ama biz de emek döküyoruz, camia olarak kenetlenmiş vaziyetteyiz. Çok önemli buhranlı günlerden çıkıyoruz. Stadımızı kendi paramızla yapıyoruz, bir yandan Beşiktaş futbol takımının basketbol takımının Ocak ayı maaşları var. Bütün takımlarımızın parasını ödüyoruz. Stat gelirimiz olmadan stat giderimiz olarak bu mücadeleyi verirken bu kadar emek dökerken sahanın içinde futbolcuların değil de hakemin hatasıyla yenilmek veya mağdur olmak istemiyoruz. Tek arzumuz bu."

Oğuzhan'a müthiş teklif


"ALMEIDA ARTIK BİZDEN BİRİSİ"

"Bunu Hugo'nun kendisine de söyledim; Bu sene hem kendi performansı hem de kulübüyle ve arkadaşlarıyla olan uyumu inanılmaz derecede. Artık Hugo Almeida bizden birisi gibi oldu. İnanılmaz pozitifiz. O da bizim camiamızla ve kulübümüzle pozitif. Anlaşmak istiyoruz. Almeida ile aynı kanıdayım. Onun için bizim yapmış olduğumuz teklifleri kabul edip bir an evvel sözleşmesini imzalamasını istiyoruz."

"FERNANDES'İN DAVRANIŞLARINDA DÜZELMELER VAR"

"Önder Özen, Slaven Bilic ve bir futbol ekibi var. Ben onu istiyorum bunu getiriyorum gibi bir durum söz konusu değil. Biz teknik heyetin verdiği raporlara göre hareket ediyoruz. Disiplin kuralları olmayacak. Fernandes ile alakalı. Fernandes de bu kulübü bir oyuncusu ve şu anda da bizden para alıyor. Yani kimse bir gönül için burada değil, bir ücret karşılığı burada ve bütün oyuncularımız da olduğu gibi bu ücretin karşılığını vermesi lazım. Onun da davranışlarında düzelmeler var. Önder Özen ile görüşecekler, bakacaklar. Eğer bize teknik heyetten bir rapor gelirse ve bu rapor üzerine bir anlaşma zemini oluşturmaya çalışırız. Ancak sezon başında ben kendisiyle konuşmuştum, Beşiktaş'ta devam etmesini istemiştim. Fakat talepleri maalesef ki her geçen gün arttı. Onun içinde biz oradaki samimiyeti görmediğimiz için de durduk. Bundan sonra bakacağız."

"FERNANDES İLE İSMİ GEÇEN KULÜPLERİN ÜLKE NÜFUSLARI KADAR BEŞİKTAŞ'IN TARAFTARI VAR"

"Beşiktaş çok büyük bir camia dünya çapında bir kulüp. İsmi geçen kulüplerin Avrupa'daki ülkelerinin nüfusları kadar bizim taraftarımız var. Onların 2 misli 3 misli taraftar kitlemiz var. Bizim oynadığımız bazı takımların taraftarları kadar bizde havaalanına taraftar karşılamaya gidiyor. Çok büyük bir camia burası. Dünyanın en güzel kamp tesisleri statları ve gayet iyi, ücretlerini ödeyen bir kulüp var. Burası kıymet bilinecek bir kulüptür. Burada oynamak için oyuncular arzu istek içerisinde olacaklar. Biz o arzu isteği görürsek biz de gerekli şeyleri yapıyoruz zaten." ALİ DANAŞ (DHA)

Almeida'dan sözleşme açıklaması