Orman'dan 'Gezi' direnişi yorumu

Orman'dan 'Gezi' direnişi yorumu
Orman'dan 'Gezi' direnişi yorumu
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, siyah-beyazlı kulübün siyasete alet edilmesinden dolayı rahatsız olduğunu söyledi.

CİHAN - Fikret Orman, Trabzonspor galibiyeti, transfer çalışmaları ve siyah-beyazlı taraftarların Gezi protestosu hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş'ta Mustafa Pektemek şoku


PROTESTO İŞLERİ YAVAŞ YAVAŞ SONA ERECEK

Fikret Orman, Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanan Trabzonspor mücadelesi sırasında, taraftarların bir bölümünün Gezi Parkı olayları için slogan atmasına ilişkin, "Çok abartılacak bir durum yok. Herşey bir dakika süren bir provakasyonla başladı. Bu halksal bir şey. Bizim oraya mani olmamız mümkün değil. Her zaman söylüyorum siyaset siyasetçilerin yapması gereken bir şey. Futbol ve basketbol salonları spor yapılacak yerlerdir. Buralara siyasetin taşınması doğru değildir. Beşiktaş’ın da bu işlere alet edilmesinden rahatsızlık duyuyorum. İnşallah bu tür şeylerin yavaş yavaş ortadan kalkacağına inanıyorum. Biz spor kulübüyüz. Devletimize saygılıyız. İlişkilerimizde kötü değil aksine iyi. Bu şekilde de devam edeceğiz" dedi.

DERBİ GALİBİYETİ İLE BAŞLAMAK GÜZEL

Fikret Orman, Trabzonspor karşısında aldıkları galibiyete de değinerek şöyle konuştu:
“Lige derbi galibiyetiyle başlamak çok güzel. Sahada sadece futbol oynandı. İyi bir başlangıç yaptık. Önümüzde uzun bir maraton var. İlk altı hafta zor maçlarımız var. Bunların hepsini kazanmak istiyoruz. Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu da maçı taraftarlarımız arasında izledi. Kendi arzusuydu. Biz hiç bir şekilde müdahele etmedik. Bizim taraftarımız zaten nazik bir taraftardır. Kendi çocuklarıyla geldi ve maçını izledi.”

Beşiktaş'tan taraftarına teşekkür


YEDEKLERİMZLE BİLE ÇIKSAK KAZANIRIZ

Beşiktaş’ın UEFA Avrupa Ligi Play-Off Turu ilk maçında Norveç’in Tromsö takımıyla karşılaşacak olması hakkında ilginç bir yorumda bulunan başkan, "Beşiktaş kuvvetli bir takım. Geniş bir kadroya sahip. Oraya kazanmak için gidiyoruz. Turu geçeceğimize inanıyoruz. Trabzonspor karşılaşmasına çıkan ilk 11'imizin haricinde, ikinci 11 ile çıksak bile bu maçı kazanabiliriz. Tromsö’de enterasan bir takım ama biz Beşiktaşız, kazanmaya gidiyoruz.” diye konuştu.

CAS’TA ŞANSIMIZ YÜZDE 50

Beşiktaş’ın UEFA Disiplin Kurulu tarafından bir yıl Avrupa Kupalarından men cezası almasının ardından cezası ertelenen siyah-beyazlılarda Başkan Orman, "CAS davasından çıkacak sonucun bizim lehimize çıkma ihtimali yüzde elli yüzde elli. Bu davadan geçersek önümüze bakacağız. Geçemezsek bir sene daha UEFA ‘ya gidemeyeceğiz. Her iki duruma da hazırlıklıyız. Tüm umutlarımız CAS davasından olumlu bir sonucun çıkması. Karar önümüzdeki hafta çarşamba günü verilecek. Olumsuz sonuç çıkarsa burada oynayacağımız maça çıkamayacağız. Olumlu olduğunda ise maçı oynayıp turu atlayacağız" ifadelerini kullandı.

TRANSFERDEN VAZGEÇEBİLİRİZ

Başkan Fikret Orman, gerektiği taktirde sol bek transferi arayışlarından vazgeçebileceklerin kaydederek, "Sol bek için çalışmalar devam ediyor. Bu mevkide İsmail, Uğur ve Gökhan var. İsmail ile Uğur’un sakatlıkları bizi etkiledi. Esasında daha fazla para da harcamak istemiyorum. Transferden vazgeçme ihtimali bile olabilir" dedi.

BEŞİKTAŞ’IN EN ÖNEMLİ PROJESİ

İnönü Stadı çalışmaları hakkında bilgi veren Orman, "Stadyum çalışmaları devam ediyor. Bugün numaralı diye tabir edilen tribün yıkımına başlayacağız. İşimiz bu Beşiktaş’ın en önemli projesi bu. Stadı yapmamız lazım. Herkes yapamaz diyordu biz yapıyoruz. Tarih için ise bir şey demek istemiyorum" diye konuştu.

"Beşiktaş'ın saygısından 2-0 bitti"