Orman'dan ilginç açıklama: Kazık yemeden...

Orman'dan ilginç açıklama: Kazık yemeden...
Orman'dan ilginç açıklama: Kazık yemeden...
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, ligde alınan galibiyetlerle kendilerine geldiklerini belirtirken, taraftarlara transfer müjdesi verdi.

AA - Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, basketbolda İntegral Menkul Değerler AŞ ile imzalanan sponsorluk sözleşme töreninin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bilic'ten CAS yorumu


Beşiktaş'ın futbolda iyi yolda olduğunu belirten Orman, şöyle konuşu:
"Beşiktaş camiası yeniden silkelendi ve kendine geldi. İlk iki maçımızı kazandık. Bu uzun bir maraton. Bu maratonda puan kaybedeceğiz. Yenilebiliriz de. Her maçımızı kazanacağımız anlamına gelmiyor. Beşiktaş iyi yolda. Sadece yıldız almayla ve o gün sansasyon oluşturmak için transfer yaptığınız zaman bir şey çözemiyorsunuz. Lig başladığı zaman saçlar kesiliyor ve önünüze ak mı kara mı düşüyor. Mesele, çıkıp bir takım oyunu sunabilmek. Bu stratejide devam edeceğiz. Basketbolda da aynı yolu izleyeceğiz. Sporun dostluk, kardeşlik ve sahada oynanan bir şey olduğunu tüm Türkiye 'ye ve dünyaya duyuracağız."

UEFA Avrupa Ligi Play-Off Turu rövanşında yarın Norveç'in Tromsö ekibiyle oynayacakları maçta iyi bir sonuç almayı beklediklerini kaydeden başkan Orman, "Beşiktaş Futbol Takımı'nın kimle oynarsa oynasın amacı galibiyettir. Bu çok normal bir şey. Yarın da takımımız galibiyet için sahaya çıkacak. Futbol takımındaki futbolcularımızın hepsi pırlanta gibi, hepsi çok iyi niyetli. Bir kolej takımı yaptık. Yarın da en iyi niyetle sahaya çıkacaklar. Biz de onları destekleyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Fikret Orman, Tromsö maçına taraftarların yoğun ilgisinin olduğunu belirterek, "Tromsö maçına çok ilgi var. Pazar günü de yine Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynayacağız. Trabzonspor maçında 55 bin kişilik taraftar kitlesi vardı. Yarın daha da fazlasını bekliyorum. Hep beraber güzel bir gün geçireceğiz. Buradan Beşiktaş taraftarlarına, basketbolla alakalı kombinelere destek vermelerini rica ediyoruz" şeklinde görüş bildirdi.

Tromsö'nün hocası iddialı


"SOL BEKE GEÇİCİ BİR SÜRE İÇİN TAKVİYE YAPMAK İSİYORUZ"

Başkan Fikret Orman, sol bek mevkisine geçici olarak transfer yapmak için çalışmaların sürdüğünü aktardı.

Kadrolarında iki önemli milli sol bekin bulundundan bahseden Orman, "Transfer çalışmalarımız devam ediyor. Sol bek bölgesinde elimizde olan iki önemli milli oyuncumuzun ikisi de sakat. Bu bölgeye geçici bir süre için bir takviye yapmak istiyoruz. Bunun, Beşiktaş'ın menfaatlerine göre olması lazım. Bazı oyuncularla görüşülüyor, ama yönetim kurulu olarak baktığımız tek şey, biryerden kazık yemeden, doğru stratejilerle devam etmek" şeklinde konuştu.

Orman, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü ziyaret ederek, yıkım işlemlerinin ardından yeniden yapılacak Vodafone Arena hakkında bilgi aktaracağını bildirerek, şunları kaydetti:
"Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül müthiş bir Beşiktaşlı. Camiam adına böyle bir taraftarımız olduğu için gurur duyuyorum. Beşiktaş Başkanı olarak beni gördüğü zaman Sayın Cumhurbaşkanımızın gözleri parlıyor. Ailesi de öyle. Müthiş iyi Beşiktaşlılar. Kendisine yaptıklarımızı anlatacağız. Onun tarafından motive edilmek bizi daha da şevklendiriyor. Beşiktaş camiasının gittiği rota hakkında cumhurbaşkanımızı bilgilendirmek istiyoruz. Her zaman olduğu gibi güzel bir ziyaret gerçekleştireceğiz."

Fikret Orman, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nde (CAS) görülen dava hakkında da konuşarak, sonucun cuma günü açıklanacağı dile getirdi.

Beşiktaş'ın 'Töre'si iyi gidiyor


BASKETBOLDA HEDEF AVRUPA LİGİ

Fikret Orman, basketbolda doğru yapılanmayla Avrupa Ligi'nde dereceye girebileceklerine inandığını ifade etti.

THY Avrupa Ligi'nde son iki sezon şampiyon olan Yunan ekibi Olympiakos'u örnek gösteren Orman, "Basketbolda iyi planlamalar yaparsak Avrupa Ligi'nde bir kupa kaldırabileceğimize veya ilk 4 takım içinde yer alabileceğimize inanıyorum. Komşu ülkemiz Yunanistan'ın Olympiakos'la almış olduğu başarılardaki bütçeleri bizden çok büyük bütçeler değil. Hatta bazı rakiplerimize göre daha düşük bütçelerle bunu yaptılar. Doğru stratejiler üretirsek bizim de yapabileceğimizi düşünüyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

Guti geri dönüyor