Orman'dan 'Olimpiyat' açıklaması

Orman'dan 'Olimpiyat' açıklaması
Orman'dan 'Olimpiyat' açıklaması
Fikret Orman, Süper Lig'in 3'üncü haftasındaki Gaziantepspor maçının da Olimpiyat Stadı'nda olacağını açıkladı.

Övünç ÖZDEM / TROMSO (DHA) - Beşiktaş 'ın UEFA Avrupa Ligi Play-Off ilk maçında bu akşam deplasmanda oynayacağı Tromso karşılaşması öncesi siyah-beyazlı kulübün başkanı Fikret Orman, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş'ta Olmpiyat Stadı sürprizi


"CAS KARARI TURDAN DAHA ÖNEMLİ"

Maçı izlemek için Tromso'ye gelen Orman, soğuk havanın oyuncuları etkilemeyeceğini belirterek, "Gerçekten donduk. Çok soğuk bir hava var. Ancak havanın takımı etkileyeceğini düşünmüyorum. Çünkü sezon öncesi Avusturya'da yapılan kampta da soğuk havada antrenman yapmışlardı. Bence problem olacak konu sahanın sentetik çim olması. Umarım kazasız, belasız bir maç oynayıp İstanbul'a döneriz. Takımımız dün sahada antrenman yaptı. Umarım bir problem çıkmaz. Galatasaray 'ın Tromso ile oynadığı maçta yaşanan zemin problemleri sonrası sahayı sentetik çime dönüştürmüşler. Bu turu geçmekten daha önemlisi CAS'ın alacağı karardır. Beşiktaş çok büyük bir kulüp. Oynadığımız takımdan bütçe olarak 10-12 kat daha büyük bir bütçeye sahibiz. 110 yıllık bir koca çınar olarak turu geçmemiz lazım."

"İNÖNÜ İSMİ DE DURACAK"

Başkan Orman Beşiktaş'ın son bir yılda büyük aşama kaydettiğini vurgularken, "Dengeler yavaş yavaş yerine oturuyor. Beşiktaş'ta her şey planlandığı gibi gidiyor. Bizim her attığımız adım planlanmış adımlardır. İcraatlarımızı gördükçe insanlar bu durumu daha iyi anlıyorlar. Stat ile ilgili yaptığımız sponsorluk anlaşması çok önemli bir anlaşma. Bir sene önce Beşiktaş kayyuma mı kalacak, takım sahaya çıkabilecek mi, lisans alabilecek mi denilen bir ortam vardı. Bir sene içinde olmayan izinleri alıp, stat inşaatına başlayıp, 150 milyon Dolar karşılığında sponsor anlaşması imzaladık. Türk spor tarihinin en büyük sponsorluk anlaşmasına imza atmak bizim adımıza gurur verici bir durum. Sponsorluk hemen başladı. Beşiktaş'ın yeni stadının adı Vodafone Arena olacak. İnşaat hızla devam ediyor. Bu işler kolay olmuyor, ama umarım Beşiktaşlılar bunun farkındadır. İnönü ismini değiştirme gibi bir niyetimiz yok. Tabii ki bu kadar yüksek ücretler veren bir şirketinde kendi ismi ile anılmasını sağlaması çok doğal. İnönü ismi de duracak."

Beşiktaş ve F.Bahçe'ye ceza


"SADECE GÜLÜYORUM"

Fikret Orman yeni sponsorluk anlaşması sonrası alınan ücretin düşük olduğu yönünde yapılan eleştirilere, "Ne dememi istersiniz? Sadece gülüyorum. Doğru işler yaptığımıza inandığımız sürece insanların ne söylediği beni çok fazla ilgilendirmiyor. Doğru işler yaptığımıza, Beşiktaşlılar da bunun böyle olduğunu biliyorlar. Bugüne kadar aldığımız tepkiler pozitif yönde. Beşiktaş büyük bir camiadır. Farkı düşünenler de olacaktır. Ben sadece saygı duyuyorum. Ancak vicdanen doğru işler yaptığımız düşünüyorum" yanıtını verdi.

"OLUMLU OLMA İHTİMALİ YÜZDE 50"

Başkan Orman, CAS'ın vereceği kararın olumlu olma ihtimalinin yüzde elli olduğunu belirterek, "Kararla alakalı çok fazla tahmin yürüteceğimiz bir durum yok. Kamuoyunu çok büyük beklentilere sevk etmeye gerek yok. Bizim düşüncemiz yüzde elli, ellidir. Umarım kalbimizden geçen gibi olur" ifadelerini kullandı.

NEDEN OLİMPİYAT STADI?

Ligin üçüncü haftası oynayacakları Gaziantepspor maçının da Atatürk Olimpiyat Stadı'nda olacağını belirten Başkan Orman, "Havalar güzelken ve derbi maçları Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynayacağımızı açıklamışken bir maçımızı daha Olimpiyat Stadı'nda oynayacağız. Ligin 5'inci haftası oynayacağımız Galatasaray derbisi öncesi üçüncü haftada oynayacağımız Gaziantepspor maçını da takımımızın sahaya daha iyi alışması için Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynayacağız. Daha sonrası için bir değişiklik yok. Planlandığı gibi Kasımpaşa Stadı'nda oynayacağız" şeklinde konuştu.

2014 KASIM'DA BİTECEK

Beşiktaş, stat inşaatının tüm hızı ile sürdüğünü sözlerine ekledi; "Yeni stadımızın inşaatını 2014 Kasım veya Aralık ayına kalmadan bitirmek istiyoruz. Beşiktaş'ın stadını hızla bitirmesi lazım. Tüm gayretimiz de o yönde. Her geçen gün daha hızlanıyoruz. İnşallah da hızlıca bitireceğiz."

Rövanş maçlarının hakemleri