Örs: Sürpriz yapabiliriz

Basketbol Milli Takım Başantrenörü Aydın Örs, Türkiye'de birçok kesimin kendilerinden umudu kestiklerini ifade ederek, bunun ayaklarının yere basmasını sağladığını söyledi.

BORAS - Basketbol Milli Takım Başantrenörü Aydın Örs, Türkiye'de birçok kesimin kendilerinden umudu kestiklerini ifade ederek, bunun ayaklarının yere basmasını sağladığını söyledi. Örs, İsveç'te sürpriz yapabileceklerine işaret ederek şöyle konuştu: "Hem fizik kalite, hem teknik taktik, hem takım konsepti, hem de anlayış olarak çok yol katettik. Geçen yıldan aldığımız dersler sayesinde ayakların yere bastığını, böyle bir şampiyonada başarılı olmak için yardımlaşmak gerektiğini, birbiriyle beraber oynamak gerektiğini oyuncularımın anladığını görüyorum."
Örs, gruptaki rakipleriyle ilgili olarak da şu değerlendirmeyi yaptı: "Yunanistan ve Hırvatistan güçlü takımlar. Yunanlılar agresif oynayan tecrübeli bir ekip. Hırvatistan maçı daha zor geçecek. Ancak kulüp havasında olmamız bizim için avantaj." Savunmadan yana sıkıntılı olduklarını vurgulayan Örs, "Bu konuda hâlâ endişeliyim. Ancak Sırbistan Karadağ önünde iyi bir savunma yaptık. Bu beni umutlandırdı. Hücumda ise tempolu oynuyoruz" diye konuştu. (Spor Servisi)