Orta sıklette Mayweather, Hutton'a acımadı

Dünya Orta Sıklet Boks Şampiyonluğu unvan maçında ABD'li Floyd Mayweather'la İngiliz Ricky Hatton'ı karşı karşı getiren mücadeleden galip ayrılan taraf, 10. rauntta ev sahibi Floyd Mayweather oldu.

LAS VEGAS - Dünya Orta Sıklet Boks Şampiyonluğu unvan maçında ABD'li Floyd Mayweather'la İngiliz Ricky Hatton'ı karşı karşı getiren mücadeleden galip ayrılan taraf, 10. rauntta ev sahibi Floyd Mayweather oldu. Maçın ilk rauntlarında etkili olan taraf 29 yaşındaki Hutton olurken, İngiliz boksör özellikle soluyla başarılı darbelerde bulundu. İlerleyen rauntlarda Mayweather oyunu dengelemeyi başarırken, 10. rauntta soluyla vurduğu
iki darbe sonucu rakibini yıktı ve hakem puanlarında da 88-82, 89-81, 89-81 üstünlük sağlayarak unvan maçından galip ayrılan taraf oldu. Maçı, resmi rakamlara göre aralarında David Beckham, Tiger Woods ve Angelina Jolie'nin de olduğu yaklaşık 4 bin kişi izlerken, MGM Grand Arena'da ilk rauntla birlikte 12 bin kişinin bulunduğu ifade edildi.
Mayweather bu galibiyetle birlikte kariyer istatistiklerini 39-0'a taşımayı başarırken, Hutton ise 44. maçında ilk kez mağlup oldu. Maç sonrası açıklamalarda Hatton, "Gururum incindi ama yoluma devam edeceğim, Mayweather'a şapka çıkarıyorum" derken, Mayweather da "Ona neden 'Hitman' dediklerini bu maçta anladım. Muhteşem bir dövüşçü. Ama ben de yapmam gerekeni yapıyorum. Artık kanıtlamam gereken bir şey kaldığını sanmıyorum" diye konuştu. (Spor Servisi)