Ortak çağrı: Bu husumet sona ersin!

Turkcell Süper Lig'de gelecek hafta her şey Fenerbahçe-Galatasaray derbisine endekslenecek ancak cuma günü, en az derbi kadar heyecanlı bir karşılaşma oynanacak: Bursaspor-Beşiktaş. Maçı önemli kılan, bu iki köklü kulübün taraftarlarının...

BURSA/İSTANBUL - Turkcell Süper Lig'de gelecek hafta her şey Fenerbahçe-Galatasaray derbisine endekslenecek ancak cuma günü, en az derbi kadar heyecanlı bir karşılaşma oynanacak: Bursaspor-Beşiktaş. Maçı önemli kılan, bu iki köklü kulübün taraftarlarının son yıllarda aralarında yaşadığı gerginlik. Öyle ki geçen sezon iki kulüp de birbirleriyle oynayacakları maçlarda deplasmana taraftar götürmeme kararı aldı. Hafta sonu
Olimpiyat Stadı'nda oynanan Kasımpaşa-Bursaspor maçında da Yeşil-Beyazlılar yaptıkları tezahüratlarla, Siyah-Beyazlılara göndermelerde bulundu.
Ancak dün iki kulübün yönetiminden de sağduyu çağrısı geldi ve cuma günü oynanacak maçın iki kulüp taraftarları arasındaki buzları eritmek için bir fırsat olduğu dile getirildi.
'Kavga bitmeli'
Bursaspor Basın Sözcüsü Mehmet Çavuşoğlu, "İki kulüp arasındaki husumet artık bitsin. Biz kavgadan yana değil, barıştan yanayız" dedi. Çavuşoğlu, "Geçen sezon iki takım taraftarları da deplasmanda oynanan maçlara gitmemişlerdi. Ama artık bu iki kulüp arasındaki husumet, kavga bitmeli. Biz kavgadan değil, barıştan yanayız. Beşiktaş Kulübü yüzde 5'lik misafir takım kontenjanını kullanmak isterse seyircileri maçı tribünde izleyebilirler. Sanıyorum Beşiktaş da seyircisini bu maça getirecek" diye konuştu.
Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Levent Erdoğan da, "Beşiktaş camiası olarak eski kırgınlıkların ortadan kaldırılarak, karşılaşmanın dostluk havası içinde geçeceğine inanıyoruz" dedi. İki şehir arasında dostluğun sağlanmasını kendilerine hedef edindiklerini vurgulayan Erdoğan, "Biz artık kırgınlıkların devam etmesini istemiyoruz. Taraftarımızın Bursa'daki karşılaşmaya gitmesinden yanayız. Milletimizin birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğu bugünlerde spor alanındaki kırgınlıkların devam etmiş olması, hem takımlarımız hem de memleketimiz için faydalı olmayacaktır" ifadelerini kullandı. (Spor Servisi)