Ortak fikir: Deplasman yasağı artık kalksın

Ortak fikir: Deplasman yasağı artık kalksın
Ortak fikir: Deplasman yasağı artık kalksın

TFF Başkanı Demirören deplasman yasağının kalkmasını isterken Gençlik ve Spor Bakan Suat Kılıç bu konuda topu kulüp yönetimlerine attı.

TFF Başkanı Demirören, "Hem federasyon hem Kulüpler Birliği olarak deplasman yasağının kalkması taraftarıyız" diye konuştu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Ankara ’da düzenlenen ‘Gençlik ve Spor Kulüpleri Kanunu Çalıştayı’nda taraftarlara koyulan deplasman yasağının yarattığı rahatsızlık dile getirildi. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, buradaki konuşmasında, “Kulüpler arasında son birkaç yıldır tansiyon bir hayli yüksek. Gizlesek de saklasak da herkes yaşananların farkında. Maalesef büyük külüplerimizin başkanları kendi müsabakalarını bir araya gelip izleyebilecek hukuku bir süreden beri devam ettiremiyorlar. Belki önümüzdeki haftalarda, sezonun ikinci yarısında bir inisiyatif geliştirilirse, bu yabancılaşmanın önüne hep birlikte geçeriz” dedi.
Toplantı sonrası konuyla ilgili görüşleri sorulan TFF Başkanı Yıldırım Demirören ise “Deplasman yasağı 1 senedir futbolda uygulanıyor ama bildiğim kadarıyla 4 senedir basketbolda uygulanıyor. Bu, kulüplerin kendi arasında aldıkları bir karar. Biz hem federasyon hem Kulüpler Birliği olarak önümüzdeki sezondan itibaren deplasman yasağının kalkması taraftarıyız” diye konuştu.