'Ortega ile sorunumuz yok'

Fenerbahçe teknik sorumlusu Oğuz Çetin ve futbolculardan Ogün, Rüştü, Ortega ile Ceyhun son günlerde, takımla ilgili olarak çıkan haberler yalanladılar.
Haber: YUSUF KOBAL / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe teknik sorumlusu Oğuz Çetin ve futbolculardan Ogün, Rüştü, Ortega ile Ceyhun son günlerde, takımla ilgili olarak çıkan haberler yalanladılar. Çetin ve oyuncuları, düzenledikleri toplantıda, birlik ve beraberlik içinde olduklarını söylediler. Çetin, göreve geldiği günden itibaren, takımdaki birlikteliği herşeyden önde tuttuğunu ifade ederek, "Her zaman verdiğimiz mesaj, birliktelik için oldu. Şu anda da bu birlikteliği yansıtması açısından karşınızdayız. Takım içinde futbolcular arasında birtakım sorunlar yaşandığı konusu uzun süredir kamuoyunu meşgul ediyor. Biz, hep uyum içindeyiz. Basın mensubu arkadaşlar da bundan sonra, bu konulara daha olumlu yaklaşmalı. Biz, bu bütünlüğü her zaman sergileyeceğiz" dedi.
Ortega: Burada mutluyum
Hakkında, Fenerbahçe'den ayrılacağı yönünde haberler çıkan Arjantinli futbolcu Ortega, takımda hiçbir sorun yaşamadığını ifade ederek, "Burada çok mutluyum. Hakkımda çıkan haberlere çok üzüldüm. Her zaman da bunları yalanlamak için toplantı yapamam. Birlikteliğimiz gerçekten çok iyi" diye konuştu.
Kaptan Ogün ise, iddia edildiği gibi futbolcular arasında gruplaşmaların yaşanmadığını dile getirerek "Sürekli olarak, takımda gruplaşma olduğu ve Ortega ile bazı sorunlar yaşadığımız yazılıyor. Hakkımda çıkan 'çeteci' yakıştırmaları beni çok rahatsız etti. Umut ediyorum ki bu yazılanlar son bulacak" dedi. Ogün, Türkiye'ye gelmiş yabancı futbolculardan yalnızca ikisini çok beğendiğini kaydederek, "Bunlardan biri Hagi'ydi, diğeri de Ortega. Bu futbolcu, Fenerbahçe'nin sezon sonu ulaşacağı şampiyonlukta büyük pay sahibi olacaktır" diye konuştu.
'Huzurumuzu bozamazlar'
Takımda çok iyi bir saygı ortamı olduğunu ve bunun bozulmasına izin vermeyeceklerini vurgulayan Rüştü, "İyi bir oluşum içindeyiz ve herşeye olumsuz bakılmasını istemiyoruz. Ufak tefek anlaşmazlıklar olur, insanın doğasında bu var. Ortega, şampiyonluğumuzda en büyük pay sahibi olacak futbolculardandır" diye konuştu. Ceyhun da Ortega ile birlikte oynayamayacağı biçiminde yapılan yorumların yanlış olduğunu savunarak, "Kimsenin kimseyle sorun yaşadığını sanmıyorum. Birlikteliğimizi de yansıttığımızı düşünüyorum. Ortega'nın varlığı beni kesinlikle tedirgin etmiyor" görüşünü belirtti.
Fenerbahçe'nin genç golcüsü Serhat Akın da, "Kaç futbolcu, Ortega ile aynı takımda oynama fırsatını elde edebilir ki. Onun iyi olması, benim de iyi olmam anlamına gelmiyor mu? Vereceği paslar, bir santrfor olarak daha fazla gol atmama, daha başarılı futbol ortaya koymama neden olmayacak mı? Böylesi yetenekli ve tecrübeli bir futbolcudan öğreneceklerimi, bana başka kaç kişi öğretebilir ki" dedi.