Ortega sorunu bitmek üzere

River Plate Başkanı Jose Maria Aguiler, Fenerbahçe'yle Ariel Ortega konusunda çok büyük bir adım attıklarını açıkladı. Arjantin basınına konuşan Aguiler "Fenerbahçe ilk kez uzlaşmacı bir tavırla masaya oturdu, her iki tarafta bu sorunu çözebileceğimize inanıyoruz.
Haber: MEHMET ÇİFTÇİ / Arşivi

BARCELONA - River Plate Başkanı Jose Maria Aguiler, Fenerbahçe'yle Ariel Ortega konusunda çok büyük bir adım attıklarını açıkladı. Arjantin basınına konuşan Aguiler "Fenerbahçe ilk kez uzlaşmacı bir tavırla masaya oturdu, her iki tarafta bu sorunu çözebileceğimize inanıyoruz. Fenerbahçeli yöneticiler ayın 19'unda Buenos Aires'e gelecek ve Ariel Ortega sorununa son noktayı koyacağız" dedi. Sarı-Lacivertli ekibin genç oyuncuları Lopez'le ilgilendiğini de onaylayan Aguiler "Ortega artı para istediler. Biz de oyuncumuzla konuşacağız ve onun da görüşünü alarak bu transferi sonuca bağlayacağız" şeklinde konuştu.
Christoph Daum ise Santos'da forma giyen Alex ile Sao Paolo'nun golcü ismi Fabiano'nun mutlaka transfer edilmesini istedi. Umutla iki oyuncuyu beklediğine işaret eden Alman hoca, "Eğer bunlar olmayacak olsa, başka arayışlara girerdim. Bizim transfer etmeye çalıştığımız oyuncular, öyle bonservisleri elinde kulüp arayan isimler değil. Son derece kaliteli oyuncular. Transferin güçlüğünü biliyoruz. Belki bu nedenle kulüpleri, işleri yokuşa sürüyor" ifadelerini kullandı. Brezilya'dan dönen yöneticiler Hakan Bilal Kutlualp ile Mahmut Uslu, temasları konusunda yönetime rapor verdi. Başkan Aziz Yıldırım, yapılan çalışmaları ve alınan mesafeleri değerlendirerek, transferi şekillendirecek.