Ortega'da uzlaşma arayışı

Fenerbahçe'nin geçen sezon başında büyük umutlarla transfer ettiği, ancak sezon bitmeden ülkesine giderek büyük hayal kırıklığı yaşadığı Arjantinli oyuncusu Ariel Ortega konusundaki sorun belirsizliğini koruyor.
Haber: YUSUF KOBAL / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe'nin geçen sezon başında büyük umutlarla transfer ettiği, ancak sezon bitmeden ülkesine giderek büyük hayal kırıklığı yaşadığı Arjantinli oyuncusu Ariel Ortega konusundaki sorun belirsizliğini koruyor. Uluslararası Spor Mahkemesi'nin Sarı-Lacivertli kulübe 11 milyon dolar ödemeye mahkum ettiği Arjantinli yıldız için taraflar bir araya geldi.
Yönetici Hakan Bilal Kutlualp ve Ortega'nın avukatı Juan Crespo ile menajer Bayram Tutumlu'nun katıldığı basın toplantısında konuşan asbaşkan Mahmut Uslu, iki tarafın hukukçularının ve muhasebecilerinin bir araya gelip bu konuyu çözümleyeceklerini söyledi.
Uslu, Ortega konusunda mağduriyet yaşadıklarını belirterek şöyle konuştu: "Şu anda Ortega'nın futbolu bırakmasını biz de istemeyiz. Bu futbolcuyla ilgili yanlış haberler çıkıyor. Ortega'nın avukatı Crespo, bize bir jest yaparak bu futbolcuyla ilgili teminat mektuplarını serbest bıraktı. İki tarafın hukukçuları ve muhasebecileri önümüzdeki hafta biraraya gelecek. Ortega mutlaka futbol oynayacak. Ya Fenerbahçe'de ya da başka takımda forma giyecek." Uslu, Ortega konusunda daha önce Daum'un yaptığı açıklamaları üzerine de "O konu resmiyete dönüştüğünde Daum'a sorarız. Oynaması gerekirse oynar. Kendisi üç yıl daha oyuncumuz. Anlaştığımız taktirde yeni anlaşma yaparız" diye konuştu.
Arjantinli futbolcunun avukatı Juan Crespo ise Ortega'nın da futbol oynamak istediğini, kendisinin Fenerbahçe'nin futbolcusu olduğunu vurgulayarak, "Fenerbahçe'nin teknik heyeti isterse Ortega oynar. Ortega duygusal sorunlar yaşadığı için Türkiye'den ayrıldı" dedi.