Ortega'nın durumu arapsaçı

Brezilya'da Alex ve Fabiano'nun transferi için görüşmelerde bulunan yöneticiler Mahmut Uslu ve Hakan Bilal Kutlualp, sürpriz bir...
Haber: MEHMET ÇİFTÇİ / Arşivi

BOUNES AIRES - Brezilya'da Alex ve Fabiano'nun transferi için görüşmelerde bulunan yöneticiler Mahmut Uslu ve Hakan Bilal Kutlualp, sürpriz bir şekilde Arjantin'e geçerek River Plate yöneticileriyle biraraya geldi. Arjantinli yöneticiler uzlaşmadan yana olduklarını söylerken, Fenerbahçeli yöneticiler ise aynı görüşte olduklarını, ancak verilen paranın bir kısmını istediklerini belirttiler. Arjantin medyası Ortega'nın River Plate ile anlaştığını yazdı. Haberlerde Fenerbahçe'nin Ortega'dan alınacak parada indirime gittiği ve şikayetini geri aldığı ileri sürüldü.
Sarı-Lacivertli yönetim, Arjantinli yıldızın menajeri Caliendo'nun, transfer nedeniyle alacağı ücreti iptal ettirdi. Bu gelişme sonrası Ortega'nın menajeriyle sözleşmesini feshedeceği belirtildi. Ortega ile görüşen Celalettin Bilgiç, kendisinin pişman olduğunu belirterek,
"Fenerbahçe yönetiminden çekindiği için geri dönemiyor. Yaptıklarından pişman ve dönmeye hazır. Eğer Daum ve yönetim isterse Fenerbahçe'de oynamak istiyor" diye konuştu.
Karar bekleniyor
Ancak Sarı-Lacivertliler, alacağı parada indirim yapmaya hazır olmasına rağmen Ortega'nın dönüşüne sıcak bakmıyor. İtalya'da temaslarda bulunan başkan Aziz Yıldırım, Lozan'daki mahkemeden çıkacak kararı beklediklerini söyledi.
Daum'un gözden çıkardığı Rebrov'a Leeds United ile Charlton talip oldu.
İngiltere'de 16 Ağustos'ta sona erecek transfer dönemi öncesi Rebrov'un işini bitirmek isteyen Ada temsilcileri, Tottenham'a resmi başvuru yaptı. Rebrov'un menajeri Sandor Varga ise, "Rebrov Fenerbahçe'de oynamak istiyor. Son kararı Fenerbahçe ve Tottenham verecek" açıklamasını yaptı. Fenerbahçe'nin 8 yabancıyla sözleşmesi olması kontenjan sıkıntısı yarattı. Ortega, Besçasnıh, Washington ve Rebrov'un sözleşmesi henüz feshedilemedi.
Daum onbiri buldu
Daum, İstanbulspor önünde ilk onbirini şekillendirirken, Hooijdonk ile Tuncay forvette görev yapması kesinleşti. Alman teknik adam Serhat'ı da sağ kanatta oynatacak. Daum'un İstanbulspor önüne süreceği muhtemel kadro şöyle: Enke-Hakan Bayraktar, Luciano, Ümit, Erhan AlbayrakAurelio, Selçuk, Kemal, Tuncay-Hooijdonk, Serhat. Öte yandan taraftarlar İstanbulspor maçı biletlerine yoğun ilgi gösterdi. Sağ arka adalesinde ödem oluşan Kemal'in durumu ise maçtan önce netlik kazanacak. Ancak Kemal büyük olasıkla oynaması bekleniyor.