Ortega'ya River Plate yolları

Arjantin medyası, Fenerbahçe'nin Ortega için River Plate Kulübü ile anlaştığını ileri sürdü. Ole gazetesi, Arjantinli yıldızın menaceri Galiendo'nun, Sarı-Lacivertli yöneticilerle büyük ölçüde anlaştığını yazdı.
Haber: MEHMET ÇİFTÇİ / Arşivi

BARCELONA - Arjantin medyası, Fenerbahçe'nin Ortega için River Plate Kulübü ile anlaştığını ileri sürdü. Ole gazetesi, Arjantinli yıldızın menaceri Galiendo'nun, Sarı-Lacivertli yöneticilerle büyük ölçüde anlaştığını yazdı. Gazete ayrıca, Ortega'nın River Plate yöneticiler ile görüşerek, gelmek için her türlü fedakarlığı hazır olduğu söylediğini belirtti. Detayların bir kaç gün içinde netleşeceğini savunan Ole gazetesi, Fenerbahçe'nin de bu transferi bir hafta içinde medyaya duyaracağını öne sürdü. River Plate Teknik Direktörü Pelegrini ise gazeteye verdiği demecinde, "Ortega'nın takıma geri dönmesi için sezon başından bu yana girişimlerimizi sürdürüyorduk. Bu transfer için hem kulüp başkanı hem de yönetimimiz seferber oldu" diye konuştu.
Öte yandan Ankaragücü maçı beraberliğini değerlendiren teknik sorumlu Oğuz Çetin, yeni transferlerin zamana ihtiyacı olduğunu belirterek, "Takım kötü oynadığı için onlar da yetersiz gözüktü. Ancak yenileri şimdi eleştirmek haksızlık olur. Ümit milli Kemal'i herkes çok iyi tanıyor. Yeniler birkaç hafta içinde takıma kesin uyum sağlayacaktır" diye konuştu. Son haftalarda üst üste puan kayıpları yönetimde endişe yaratırken, Denizlispor maçı sonrası bir dizi kararlar alınması bekleniyor.