Oscar, bir imzayla mutluluğa uçtu

Beşiktaş ile 3 yıllık sözleşme imzalayan Oscar Cordoba, Barcelona ve Arsenal'ın yanı sıra, İtalya ve İspanya'dan da teklifler geldiğini belirterek, "Ayrıca Boca Juniors da geri dönmemi istedi. Ancak Arsenal'ın yapıtığı teklif inanılmazdı.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Beşiktaş ile 3 yıllık sözleşme imzalayan Oscar Cordoba, Barcelona ve Arsenal'ın yanı sıra, İtalya ve İspanya'dan da teklifler geldiğini belirterek, "Ayrıca Boca Juniors da geri dönmemi istedi. Ancak Arsenal'ın yapıtığı teklif inanılmazdı. Her oyuncu gibi benim de kariyerimde Premier ligin olmasını istemem gayet normal. Ancak artık bütün bunları kafamdan silip attım. Profesyonelilkte duygusallığa yer yok" diye konuştu. Kendisine gelen teklifleri lig boyunca değerlendirmeye almadığını ve hiçbir kulüple görüşmediğini söyleyen Kolombiyalı kaleci, "Ne zaman ki sezon kapandı, ben de bu teklifleri değerlendirmeye aldım. Futbola Kolombiya'da başladım. Artık Türkiye'de bitecek gibi. Yaşanan bunca olaya rağmen yönetim bana hep olumlu davrandı. Lucescu da sürekli telefonla arayıp çözüm için uğraştı. Değer verilidiğini bilmek benim için çok önemliydi. Artık imzalar atıldı. Şimdi Şampiyonlar Ligi var. Dünya futbolunun en büyük vitrini, aklımda sadece, şampiyonluklar var" açıklamasında bulundu.
Beşiktaş'a geldiği günlerde Mondragon ile kıyaslandığını belirten Cordoba sözlerini şöyle tamamladı: "O zaman, sezon bitsin herkes kimin ne olduğunu görecek. Saha içindeki başarılar ortada. Ayrıca Milli Takım'da da iyi maçlar çıkardım.
Şu an futbol olarak en olgun döneme girdiğimi düşünüyorum."