Oscar Cordoba hâlâ kırgın

Çok değil, birkaç sezon önce Beşiktaş forması altında önemli başarıların altına imza atan, şimdilerde Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor'un başarısı için...

ANTALYA - Çok değil, birkaç sezon önce Beşiktaş forması altında önemli başarıların altına imza atan, şimdilerde Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor'un başarısı için ter döken Oscar Cordoba, eski takımına kırgın. Beşiktaş'tayken hakkında maç satmak gibi çirkin iddialar ortaya atılan Kolombiyalı eldiven her fırsatta bu kırgınlığını dile getiriyor.
Son olarak bir internet sitesine açıklamalar yapan Oscar Cordoba, şampiyonluk yaşadığı Beşiktaş'tan şampiyonluktan sadece üç gün sonra maç satmakla suçlandığını belirterek, bu suçlamaları 'ikiyüzlü' ve 'aptalca' olarak niteledi.
Türk kültürünü artık daha iyi anladığını da ifade eden Oscar Cordoba, bazen bir kişinin 'Hata bu adamda' demesiyle herkesin hep bir ağızdan, 'O adam hatalı' demeye başladığını da savundu. Kolombiyalı kaleci şöyle devam etti: "Yunanistan'da kimse 'Nikopolidis maçı sattı' demedi. Burada olsa denirdi. 18 yıldır futbol oynuyorum. Hatalı goller de yedim. Ama sadece burada bana 'Maç sattın' dediler. (Spor Servisi)