Oskay'dan Başkan Yıldırım'a dava

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım hakkında, 2000-2001 sezonundaki Samsunspor-Fenerbahçe maçına ilişkin şike iddialarını ortaya atan köşe yazarı Cihan Oskay'a yayın yoluyla hakaret ettiği gerekçesiyle...

İSTANBUL - Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım hakkında, 2000-2001 sezonundaki Samsunspor-Fenerbahçe maçına ilişkin şike iddialarını ortaya atan köşe yazarı Cihan Oskay'a yayın yoluyla hakaret ettiği gerekçesiyle iki yıl dört aya kadar hapis istemiyle dava açıldı. Kadıköy Cumhuriyet Savcısı Ömer Faruk Alpsan tarafından hazırlanan iddianamede, müşteki Oskay'ın Yıldırım'ın söz konusu karşılaşmada para dağıttığını söylediği belirtildi. Bunun üzerine Yıldırım'ın televizyon ekranlarında beyanlarda bulunduğunun hatırlatıldığı iddianamede, "Kulüp başkanı Aziz Yıldırım, müşteki için 'Şimdi bir meczup çıkıyor bunları söylüyor, ben akli dengesinden de şüpheliyim' sözleriyle müştekiye yayın yoluyla hakarette bulunmuştur" denildi.
Yayın yoluyla hakaret ettiği iddiasıyla üç ay 15 günden, iki yıl dört aya kadar hapsi istenen Yıldırım'ın yargılanmasına Kadıköy 3. Sulh Ceza Mahkemesi'nde başlanacak.
Oskay ayrıca, kendisine hakaret ettikleri gerekçesiyle yorumcu Ahmet Çakar ve Orduspor Başkanı Mustafa Yılmaz haklarında da dava açtırdı.