Osman Özköylü'ye tepki

Osman Özköylü'ye tepki
Osman Özköylü'ye tepki
Kayseri Gazeteciler Cemiyeti, Osmanlıspor Teknik Direktörü Osman Özköylü'ye yayımladığı mesajla kınadı.

KAYSERİ - Cemiyetten yapılan yazılı açıklamada, dün PTT 1. Lig 'de Kadir Has Stadyumu'nda oynanan Kayserispor- Osmanlıspor karşılaşması esnasında ve sonrasında, Osmanlıspor Teknik Direktörü Osman Özköylü'nün takındığı tavrın bir spor adamına yakışmadığı ifade edildi.

Maç esnasında top toplayıcı çocuğa yönelik hareketi nedeniyle iki takım oyuncularının gerilmesine neden olan Özköylü'nün tavrının spor adına üzücü olduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
"Futbolda yenmek de yenilmekte elbette vardır. Ancak daha ilk dakikalardan itibaren bunu kabullenemeyerek sürekli ortalığı karıştırma çabası içine giren Özköylü'ye ilk uyarının da maçın orta hakemi Fırat Aydınus tarafından yapılması dikkat çekmiştir. Sahada istediğini elde edemeyen Özköylü'nün maç sonundaki basın toplantısında bayan televizyoncu başta olmak üzere basın mensuplarına sözlü saldırıda bulunup tehdit etmesi kabul edilir bir durum değildir. Sonuç olarak, Kayseri'de de görev yapmış ve Kayseri Erciyesspor'un bugün Süper Lig'de olmasında büyük emeği geçen biri olan Osman Özköylü'nün Kayserispor maçı esnasında ve sonrasındaki tutum ve davranışlarını kınıyoruz." (AA)