Osmanlı Kalesi'nin bedeni: Rüştü

Fransa'da pazar günleri yayınlanan Le Journal du Dimanche Gazetesi, Kamerun ve Türkiye arasında dün yapılan maça sayfalarında geniş şekilde yer verdi.

PARİS - Fransa'da pazar günleri yayınlanan Le Journal du Dimanche Gazetesi, Kamerun ve Türkiye arasında dün yapılan maça sayfalarında geniş şekilde yer verdi. Gazete, 'İki takımın başa baş bir mücadele ortaya koyduğu ve her iki takımın da aynı seviyede olduğu' yorumlarını yaptı. Aynı gazete, Türkiye ve Kamerun Milli Takımları'nın, Konfederasyon Kupası'na katılan en geç oyuncuları bünyesinde bulundurmasına da dikkat çekti.
Le Journal du Dimanche'da 'Rüştü, Osmanlı Kalesi'nin bedeni' başlığıyla verilen haberde, Milli Takım kalecisinden övgüyle bahsedildi. Rüştü'nün geçen yıl yapılan Dünya Kupası'nda spor otoritelerinin dikkatini çektiğini yazan gazetede, Barcelona'ya transfer olan başarılı kalecinin spor kariyeri hakkında okuyucularına ayrıntılı bilgi verdi. Milli Takım teknik direktörü Şenol Güneş'in maç sonundaki tavrını eleştiren gazete, 'En iyi biz oynadık. Rakip takım oyuncularımızı tekmeledi. Hakem onları kolladı' şeklindeki açıklamalarını 'gerçek dışı' diye tanımladı. Fransız gazetesi, Şenol Güneş'in basın toplantısında, 'Öfkeli ve gerçekleri görmek istemeyen bir tavır içinde olduğu' yorumunu yaparken, dün akşam yapılan maçta oynamayan ve Güneş ile birlikte basın toplantısına katılan takım kaptanı Bülent Korkmaz'ın daha olumlu bir tavır içinde olduğu ve iki takımın eşit seviyede oynadığını kabul ettiğini yazdı. (Spor Servisi)