Otyakmaz'dan 'şike' tezahüratına tepki

Otyakmaz'dan 'şike' tezahüratına tepki
Otyakmaz'dan 'şike' tezahüratına tepki
Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, 'Aziz Yıldırım şike yapsana' tezahüratı için "İstanbul takımlarını destekleyenlerin hesaplaşma yeri 4 Eylül Stadı olmamalı" dedi.

SİVAS - Mecnun Odyakmaz. pazar günü takımının 2-0 kazandığı Fenerbahçe karşılaşmasının son dakikalarında tribünlerin Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'la ile ilgili yaptığı 'şike' tezahüratını değerlendirdi. Tezahüratın ev sahibi kulübün başkanı olarak kendisini üzdüğünü belirten Mecnun Otyakmaz, şunları söyledi:

"TEKRARLANMAMASINI TEMENNİ EDİYORUM"

"Görüntüde Sivassporlu gibi olup aslında gerçek amaçları gönlündeki İstanbul takımlarını desteklemek olan insanların hesaplaşma yeri kesinlikle 4 Eylül Stadı değildir, olmamalıdır. İstanbul takımları için taraf olanların Sivasspor taraftarı arasında yerinin olmaması gerekir. Kırmızı beyazlı renklere gönül veren gerçek yiğidoların bu farklı niyetleri olan grupları aralarında barındırmaması gerektiğine inanıyoruz. Fenerbahçe maçında yaşanan tablo, bugüne kadar centilmenliğiyle takdir kazanan Sivasspor'un gerçek taraftar tablosuna gölge düşürmüştür. Bu tür görüntülerin tekrarlanmamasını temenni ediyorum."

"POZİSYON PENALTIYDI"

Hem maçın en çok tartışılan pozisyonu, hem de hakem Yunus Yıldırım ile ilglii görüşlerini açıklayan Başkan Otyakmaz, bu konuda şöyle konuştu:
"Pozisyon izleyen herkesin gördüğü gibi penaltıydı. Bunu kendi futbolcumuz Kadir de dile getirdi. Bizim arzumuz hiç bir tartışmalı pozisyon olmadan maçın 11'e 11 oynanması ve bizim iyi futbolle kazanmamızdı. Ama futbolun içinde bunlar olabiliyor, bizim bu konuda yapabileceğimiz bir şey yok."

" AVRUPA İDDİAMIZ SÜRÜYOR"

Başkan Otyakmaz, Fenerbahçe maçında alınan galibiyet ile ligdeki iddialarını sürdürdüklerini vurgularken de şöyle dedi:
"Şimdi önümüzde 2 önemli Eskişehirspor ve Kasımpaşa deplasman maçlarımız var. Bu maçlardan istediğimiz sonuçları alırsak Avrupa hedefi konusunda önemli bir yol katetmiş olacağız. Hem de iç saha ve deplasman maçlarımızın sayıları eşitlenmiş olacak. Takımımızın genel performansından memnunuz." Eraydın AYTEKİN (DHA)

O TEZAHÜRATA KINAMA

1967 Sivasspor Genç Taraftarlar Derneği Başkanı Serhan Kaburcuk, dernekleri ve Yiğido Gençlik Taraftar Grubu adına yaptığı yazılı açıklamada, "Pazar günü oynadığımız ve takımımızın 2-0 galibiyetiyle sonuçlanan Fenerbahçe maçı sonrası, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Sayın Aziz Yıldırım'ın demeçlerini üzüntüyle dinledik" ifadelerini kullandı.

Söz konusu tezahüratın, bazı kesimlerce derneklerine ve Yiğido Gençlik Taraftar Grubuna mal edilmek istendiğini ileri süren Kaburcuk, şunları kaydetti:
"Bu tezahürata, diğer taraftarlarımız ve içimizde bulunan, yaşları 18-20 arasındaki bazı taraftar arkadaşların da topluluk psikolojisiyle iştirak ettiğini gördük. Sonlandırılması için çok çaba harcamamıza rağmen bu tezahürata engel olunamadı. Bu tezahüratın, bazı kişilerce provokasyon amaçlı yapıldığını düşünüyoruz. Bu tarz tezahüratları yapan takım taraftarlarını da iyi bilmekteyiz. Bu tezahüratın 1967 Genç Taraftarlar Derneğimize, Yiğido Gençlik Grubuna ve büyük Sivasspor taraftarına mal edilmemesini istiyoruz. Bu tezahüratı yapan ve Sivasspor taraftarını zan altında bırakan insanları da kınıyoruz."

"4 büyükler" olarak adlandırılan takımlar arasındaki rekabetin Sivassporlu taraftarları ilgilendirmediğini ifade eden Kaburcuk, takıma her zaman destek vermeye çalıştıklarına işaret ederek, bundan sonra da Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz'ı ve Sivasspor'u desteklemeye devam edeceklerini belirtti.