Owen 11 Ekim'e yetişiyor

İngiltere Teknik Direktörü Sven Göran Eriksson, Türkiye maçında olay çıkması halinde görevi bırakabileceğini açıkladı. İsveçli teknik adam, bu karşılaşmayı UEFA'nın yakından takip ettiğini vurgulayarak, "Eğer taraftarlar olay çıkarır ve biz de diskalifiye olursak görevden ayrılırım.

LONDRA - İngiltere Teknik Direktörü Sven Göran Eriksson, Türkiye maçında olay çıkması halinde görevi bırakabileceğini açıkladı. İsveçli teknik adam, bu karşılaşmayı UEFA'nın yakından takip ettiğini vurgulayarak, "Eğer taraftarlar olay çıkarır ve biz de diskalifiye olursak görevden ayrılırım. Zaten böyle bir durumda takımın başında olmamım bir anlamı da kalmayacak" diye konuştu. Taraftarların tutumunun İngiltere futbolunu etkileyeceğini belirten Eriksson, "Türkiye'deki güvenlik önlemleri, bu maçın sonucundan çok daha önemli" diyerek sözlerini noktaladı.
Öte yandan Liverpool-Arsenal maçında sakatlanarak oyunu yarıda bırakılan Michael Owen'ın ciddi rahatsızlığı olmadığı açıklandı. MR'ı çekilen futbolcunun Türkiye maçına kadar hazır olacağı belirtildi. Owen'ın oynamaması durumunda Rooney görev yapacak.
Avrupa Şampiyonası 7. Eleme Grubu'nda son maçını İngiltere ile 11 Ekim'de oynayacak Milli Takım, bugün kampa girecek. Polat Oteli'nde toplanacak milliler, ilk idmanını Metin Oktay Tesisleri'nde yapacak. Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, 12.00'de maçla ilgili basın toplantısı düzenleyecek. Bu arada, Avrupa Ümitler Futbol Şampiyonası
7. Eleme Grubu'nda 10 Ekim'de İngiltere ile karşılaşacak Ümit Milli Takımı'nın aday kadrosu da, bugün toplanacak. (Spor Servisi)